Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Haber 2020 Toyota Camry İnceleme

2020 Toyota Camry İnceleme

Merhabalar arkadaşlar bugün 2020 Toyota Camry hakkında konuşacağız arabanın görünümünün beni çok heyecanlandırdığını söylemeliyim.

2020 Toyota Camry kendinden önceki Toyota modellerine pek benzemiyor.Bu nesil, önemli ölçüde geliştirilmiş sürücü katılımı, iç kalitesi ve genel stili ile en başından beri eşsiz bir ton oluşturdu.Bununla birlikte, 2020 modeli her zamankinden daha fazla çeşitlilik sunarak daha da ileri gidiyor. Dört tekerlekten çekişin eklenmesi bile müşteri çekmek için yeterli bir özellik.

Yukarıda ne dedik kendinden önceki Toyotalara pek benzemiyor dedik.Benzediği noktalar neler peki ? Güvenilir olması değerini diğer Toyota modelleri gibi kaybetmemesi. Yani, çok şey değişse de Toyota için bazı şeyler değişmiyor. 🙂

Toyota Camry 2020 için yenilikler neler?

2020 Camry için üç ana ekleme var. İlk olarak, Android Auto ve Amazon Alexa özelliği standart ekipman olarak Apple CarPlay’e katılıyor. İkincisi, dört tekerlekten çekiş yeni bir seçenek.

Camry araç içi teknolojisi nasıl?

Toyota, büyük bir tableti çizgi üzerinde etkili bir şekilde gösterebilmek için en son tasarım trendini kullanıyor. Çizgi belki biraz fazla, ancak kötü diyemezsiniz.Toyota’nın görünümü sadeleştirmek için büyük sahte ahşaplar veya metal yığınlarından uzaklaşmasını seviyoruz. Görünüş, his ve genel ambiyansı değerlendirecek olursak kesinlikle ortalamanın üzerinde.  Ayrıca kapılardaki ve orta kol dayama yerinin altındaki hacimli bölmelerin depolama alanının bolluğunu seviyoruz.

Şimdi, birçoğu Camry’nin entegre dokunmatik ekranını sevse de bazılarımız basitliği sevdiği için bu tarz ekranlardan nefret ediyor. Dokunmatik ekranın kendisi de bir aşk ya da nefret olayı.Bazılarımız, özellikle ses kontrolleri için basit düzeni takdir edecektir. Bazılarımız da bunu geri kalmışlık olarak nitelendiriyor.Herkesin görüşüne saygı duyuyoruz ama Camry zamana ayak uydurmayı tercih etmiş 🙂

Araç Yeterince Büyük mü ?

Devasa Honda Accord olmasaydı , Toyota Camry iç mekanı ile öne çıkardı.Konu başlığımız ise Toyota’nın geniş aracı Camry şeklinde olurdu.En son neslin alçaltılmış çatısı, bazı kişilerin tavana garip bir şekilde yakın hissetmelerini sağlayabilir (özellikle sunroof ile), ancak tavan boşluğu hala iyi ve bacak boşluğu bol.Bagaj, bir Accord , Sonata veya VW Passat’tan daha az olan 15.1 fit küp(427 litre) alanı sunuyor . Özellikle Accord ile karşılaştırıldığında, gövde biraz daha dar ve derin değil. Ama genel sedan araçlara baktığımız da bagajın büyük ve yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Camry’nin performansı ve yakıt ekonomisi nasıldır?

Honda Accord ve Mazda6 üstün sürücü arabaları olmaya devam ediyor, ancak Camry çok uzakta değil.

Camry, orta büyüklükteki sedan segmentinde en çeşitli güç aktarma organı seçenekleri ile sunulmaktadır. Camry, ön tekerlekten çekişle 203 beygir gücü (sınıfının en iyisi) ve 250 nm tork sunar. İsteğe bağlı dört tekerlekten çekiş sistemi (AWD) ise çıkışı küçük bir miktar azaltır. Araç Sekiz ileri otomatiktir. Bu motorla yakıt tasarrufu, trim seviyesine ve aktarma organlarına bağlı olarak değişir.

Ön tekerlekten çekişli modellerin yakıt değerlerine göz atacak olursak 8.4 L/100KM şehir içi tüketim, 6.03 L/100KM uzun yol tüketim ve 7.35 L/100KM (karışık tüketim ortalaması) şeklindedir. 

Dört tekerlekten çekişli modellerin yakıt değerlerine bakacak olursak (XLE ve XSE AWD için 25/34/28) 9.41 L/100KM şehir içi tüketim , 6.92 L/100KM uzun yol tüketim ve 8.11 L/100KM (karışık tüketim ortalaması) şeklindedir. 

İsteğe bağlı 3,5 litrelik V6, yalnızca önden çekişli ve sekiz ileri otomatik vitesle eşleştiriliyor. Güçlü bir 301 beygir gücü ve 362 NM tork üretir. Maksimum performans elde etmek için premium yakıt gerektiren bazı turboşarjlı motorların aksine, Camry’nin V6 modeli düzenli olarak çalışır. Yakıt değerleri 10.7 L/100KM şehir içi tüketim, 7.13 L/100KM uzun yol tüketim ve 9.05 L/100KM (karışık tüketim ortalaması) şeklindedir.Bu değerlerle güce hükmetmek harika duygu olmalı 🙂

Toyota Camry ile ilgili önceden tasarlanmış tüm fikirlerinizi unutun. Daha keskin, daha gelişmiş yol tutuşu ve hoş tepkili direksiyon ile her zamankinden daha keyifli araç kullanacaksınız.Camry’nin V6 motorunu turboşarjlı dört silindirli rakiplerinin yakıt ekonomisine uyduğunu fark ettiğinizde daha çok seveceksiniz.

Umarım yazımızı sevmişsinizdir. Araç hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere kendinize iyi bakın 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar