Cumartesi, Şubat 27, 2021
Ana Sayfa Haber Akıllı Telefon Satışları Korona Virüs Krizinde Çöktü

Akıllı Telefon Satışları Korona Virüs Krizinde Çöktü

Yeni telefonların satışı, akıllı telefonun icadından bu yana en büyük düşüşü gördü.

Araştırma şirketi Strategy Analytics, Şubat ayında yapılan sevkiyatların yıllık% 38 düştüğünü söyledi.Yazar Linda Sui, Çin’deki koronavirüs salgınının büyük bir etkisi olduğunu söyledi.

“Bazı Asya fabrikaları akıllı telefon üretemedi, ancak birçok tüketici perakende mağazaları ziyaret edemiyor ve yeni cihazlar satın alamıyor” dedi.

Raporda, akıllı telefon gönderilerinin Şubat 2019’da 99,2 milyondan Şubat 2020’de 61,8 milyona düştüğü belirtildi. Şubat, birçok yeni telefonun ilk kez tanıtıldığı yıllık büyük Mobil Dünya Kongresi vitrini ile telefon endüstrisi için büyük bir ay olarak belirlenmişti. Olay, koronavirüs nedeniyle iptal edilen ilk büyük sözleşmelerden biriydi. Şubat ayında en son amiral gemisi S20 telefonlarını tanıtan Samsung’un, cihazların ilk satışlarının yavaş seyrettiği bildirildi .

Strategy Analytics genel müdürü Neil Mawston, “Şubat 2020, dünya çapında akıllı telefon pazarının tarihindeki en büyük düşüşü gördü” dedi.

“Akıllı telefon endüstrisinin unutmak isteyeceği bir dönem.”

Yüz milyonlarca potansiyel müşteri şu anda kilitleniyor – ya da mağazalara gitmek istemiyor. Strategy Analytics, perakendecilerin satışları artırmak için paketler üzerinde “cömert” indirimler sunmaya karar verebileceğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar