Pazartesi, Mart 1, 2021
Ana Sayfa Haber Bill Gates’in Reddit AMA sosyal platformundan koronavirüs hakkında 5 önemli bilgi

Bill Gates’in Reddit AMA sosyal platformundan koronavirüs hakkında 5 önemli bilgi

Merhaba Teknoloji severler, bugünkü yazımda Amerikalı yazar, yazılımcı ve iş adamı olan Bill Gates’in koronavirüs hakkında söylediği 5 temel bilgiyi sizlerle paylaştım. Umarım faydalı olur.

Bill Gates Çarşamba günü Reddit’e gitti ve Coronavirus alt dizisindeki Bana Sor oturumunda COVID-19 salgını hakkında sorular sordu. Dünyanın dört bir yanındaki hastalıklarla mücadeleye yardımcı olan Microsoft’un kurucu ortağı olan Gates Vakfı, mevcut küresel salgın hakkında bazı düşünceleri ve önümüzdeki aylarda ne yapmamız ve neler olmasını beklediğimiz hakkında bazı bilgileri paylaştı.

Bu yazıdan itibaren, vakaları izleyen bir çevrimiçi kontrol paneline göre, 205.450’den fazla teyit edilmiş koronavirüs vakası ve 8.248 ölüm dünya çapında teyit edilmiştir. Bununla birlikte, hala coronavirüs hakkında bilmediğimiz çok şey var ve gelecekte ne bekleyebileceğimiz hakkında birçok soru var.

Gates’in coronavirus Reddit AMA’sının en büyük sonuçları.

İnsanların hemen içeride kalmaları ve protokolleri takip etmeleri gerekiyor
Gates, bildiğimiz şeyin sosyal mesafenin virüsün yayılmasını sınırlamada etkili olduğunu ve şu anda hepimizin kendisini izole etmesi gerektiğini söyledi.

“En önemli şey, topluluğunuzdaki ‘kapatma’ yaklaşımıyla ilerlemektir, bu nedenle enfeksiyon oranı, mümkün olan en kısa sürede normale dönmemize izin vermek için önemli ölçüde düşer.” “Bunu yapmazsanız, hastalık nüfusun büyük bir yüzdesine yayılacak ve hastaneler vakalarla aşırı yüklenecek. Bu nedenle, kapatmanın neden olduğu sorunlara rağmen bundan kaçınılmalıdır. “

Gelişmekte olan ülkeler en çok acı çekecek
“Test ve sosyal kaldırma da dahil olmak üzere doğru eylemlerle 2-3 ay içinde zengin ülkeler yüksek düzeyde enfeksiyondan kaçınmalıydı. Tüm ekonomik kayıplardan endişeliyim, ancak daha da kötüsü, zengin ülkelerle aynı şekilde sosyal mesafeye ulaşamayan ve çok daha düşük hastane kapasitesine sahip gelişmekte olan ülkeleri nasıl etkileyecek. “Çoğu zengin ülke düşük enfeksiyon seviyelerine erişebilmelidir. Bazı gelişmekte olan ülkeler bunu yapamayacaktır. “

Bir süre sosyal mesafeye devam etmeye hazır olun
Gates, şu anda Çin’e örnek olarak baktığını, çünkü bizden birkaç ay önde olduklarını ve yavaşça normale döndüklerini söyledi.

“Çin şu anda çok az vaka görüyor çünkü test ve kapanışı çok etkili oldu. Bir ülke test ve kapanış ile iyi bir iş çıkarsa, çok az durum görmeli ve 6-10 hafta içinde yeniden açabilmelidir. “

Test, koronavirüs krizini sona erdirmenin anahtarı olabilir
ABD’deki testler olması gereken yere yakın değil ve Gates, ABD’yi testte organize etmenin virüsü daha hızlı yenmemize izin vereceğini söyledi.

“Çin çok fazla test yapıyor. Güney Kore de iyi bir test işi yapıyor. Diyerek şöyle devam etti: “Çin Ocak ayında ciddileştiğinde, vakaları hakkında oldukça netti, bu yüzden evet, iyi haber şu ki, bu noktada çok az enfeksiyon görüyorlar.”

Gates, “ABD’deki testler henüz organize değil.” “Önümüzdeki birkaç hafta içinde, hükümetin bunu ev testleri ve kiosklar hakkında bilgi edinebileceğiniz bir web sitesine sahip olarak çözeceğini umuyorum. Şu anda bu konuda biraz karmaşık. “

Gates ayrıca, test kitlerinin bağışıklık zayıflamış gibi yaşlılara veya öncelikli kişilere ulaşmasını sağlamak için insanların evlerine test kitleri göndermek için çaba sarf edildiğini de söyledi.

Aşı çalışmaları şu anda bir önceliktir
Gates’e göre, şu anda bir koronavirüs aşısı yapmak için altı farklı çaba var.

“Bazıları kanıtlanmamış RNA adı verilen yeni bir yaklaşım kullanıyor. Bazılarının işe yaramayacağını bilen farklı yaklaşımlar için çok fazla üretim yapmak zorundayız. Dünyayı korumak için kelimenin tam anlamıyla milyarlarca aşıya ihtiyacımız olacak. Aşılar, güvenli ve etkili olduklarından emin olmak için test gerektirir. “

Gates, başarılı bir aşı oluşturulduğunda önce sağlık uzmanlarına ve “kritik çalışanlara” gideceğini de ekledi.

“Her şeyin yolunda gitmesi 18 ay alabilir, ancak biz ve [Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü] Fauci ve diğerleri emin olmadığımızda söz vermemeye özen gösteriyoruz. Her şey yolunda gidiyor. ”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar