Bilmeniz gereken 6 gizli Google Haritalar püf noktası

Bilmeniz gereken 6 gizli Google Haritalar püf noktası

Bu ipuçları acele bir park yeri bulmanız gerektiğinde veya kaybolursanız faydalıdır.

Koronavirüs nedeniyle seyahat etmediniz. Ancak şehirler ve eyalet parkları açılmaya başladıkça, bir sürüşü haritaladığınızı veya günlük işe gidip gelmeyi düşünmeye başladığınızı görebilirsiniz. Bir süre daha uzak bir yere gitmeyi planlamasanız bile, bu ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

Muhtemelen Google Haritalar uygulamasıyla, iş ve ev gibi adresleri kaydedebileceğinizi biliyorsunuz, böylece bir dokunuşla sık sık seyahat ettiğiniz yerlere yol tarifleri alabilirsiniz. Ayrıca, bir seyahatten en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için – ne yiyeceğiniz, nerede kalacağınız ve orada neler yapabileceğiniz dahil – bir yer hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Live View ile nereye yürüdüğünüzü görün

Arabanızı hedefinizden beş blok uzağa park ettiğinizde, nereye gittiğinizi anlamak için küçük bir mavi noktayı takip etmeye çalışmak zor olabilir. İle Google’ın Canlı görüntüleme aracı ile tam olarak nerede olduğunuzu görebilirsiniz. 

Bu özellik, çevrenizdeki binaları taramak için kameranızı kullanır ve içinde olmanız gereken tam konumu bulmanıza yardımcı olmak için ekrana büyük bir ok yerleştirir.

1. Google Haritalar uygulamasında varış noktanızı girin ve Yol Tarifleri’ne dokunun.

2. Harita ekranının üst kısmındaki Yürüyüş simgesini seçin.

3. Ekranın alt kısmında Canlı Görünüm düğmesine dokunun.Başlat düğmesinin yanında bulunur.

4. Kameranızı binalara ve sokaktaki işaretlere doğrultun (Uygulamanın kameranıza erişmesine izin vermeniz gerektiğini unutmayın). Hedefinize doğru yürümeye başladığınızda, sizi yönlendirmek için ekranınızda büyük oklar ve sokak adı görünecektir.

Gizli Mod ile şebekeden çıkın

Android ve şimdi iPhone kullanıcıları için bir özellik, Google Haritalar’ı kullanırken Gizli modda gitmenizi sağlar. Bu, konumunuzu diğer Haritalar kullanıcılarından ve aradığınız konumlardan gizleyebileceğiniz anlamına gelir.. 

Google Haritalar uygulamasını açın, sağ üst köşedeki profil simgenize dokunun ve Gizli Modu Aç’ı seçin . Ayarı kapatmaya hazır olduğunuzda, aynı adımları izleyin ve Gizli Modu Kapat’ı seçin .

Haritalar’ı çevrimdışı kullanma

En çok yol tarifine ihtiyacınız olduğunda, telefonunuz en uygunsuz zamanda sinyali kaybeder. Neyse ki, Google Haritalar rotanızı önceden indirmenize izin verir, böylece asla kaybolma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. 

1. Google Haritalar uygulamasında varış noktanızı girin.

2. Ekranın alt kısmında yer adına veya adrese dokunun.

3. Sağ üst köşedeki üç noktalı menüye dokunun.

4. Çevrimdışı haritayı indir öğesine dokunun .

5. Seçtiğiniz alanın haritası artık çevrimdışı olarak kullanılabilir olacak.

Duraklar dahil tüm seyahatinizin rotasını planlayın

Google Haritalar daha doğru bir hedef ve zaman alabilmeniz için durak eklemenize olanak tanır.

1. Google Haritalar uygulamasında benzin istasyonu veya kahve dükkanı gibi ilk varış noktanızı girin.

2. Yol Tarifleri’ne dokunun.

3. Sağ üst köşedeki üç noktalı menüye dokunun.

4. Durak ekle’ye dokunun . Almayı beklediğiniz kadar durak ekleyin.

5. Durak eklemeyi bitirdiğinizde Bitti düğmesine basın. Artık seyahatleri planlarken daha doğru bir ETA elde edeceksiniz.

Arabanızı park etmek için kolayca bir alan bulun

Aracınızı nereye park edip edemeyeceğinizi bilmek, özellikle işe geç kalıyorsanız veya tanımadığınız bir yere gidiyorsanız önemlidir. Etrafta dolaşmak ve sonunda bir park yeri bulacağınızı ummak yerine, sizi doğru yöne yönlendirmek için Google Haritalar’ı kullanın.

1. Google Haritalar uygulamasında konumunuzu girin.

2. Yol Tarifleri’ne dokunun .

3. Bu konuma ulaşmak için geçen tahmini sürenin yanında bir P simgesi göreceksiniz. P’ye (park için) dokunun . P kırmızıysa, parkın sınırlı olacağı anlamına gelir. Mavi, park yeri bulmanın kolay veya orta derecede zor olacağı anlamına gelir

4.  Park yeri bulun.

5. Park yerlerinin bir listesi görünecektir. Seçeneklerden birini seçin ve Park yeri ekle’ye dokunun. Park yeri rotanızın ilk durağı olarak eklenecektir ve bir sonraki varış noktanıza devam edebilirsiniz.

Gitmeden önce bir yerin nasıl göründüğüne bakın

Resimler aldatıcı olabilir, bu nedenle güzel görünen bir otel rezervasyonu yapmadan önce Google Haritalar’da kontrol edin. 

1. Google Haritalar uygulamasında, kalmayı düşündüğünüz bir otel gibi bir konum arayın.

2. Sol alt köşede, binanın fotoğrafını içeren küçük bir kutu göreceksiniz. Bu bölgenin sokak görünümü, bu yüzden neye benzediğini görmek için dokunun.

3. Parmağınızı ekran boyunca kaydırarak yakınlaştırabilir ve uzaklaştırabilirsiniz. 

Daha fazla Google Haritalar ipucu ister misiniz? Takipte kalın 🙂