Pazar, Ocak 17, 2021
Ana Sayfa Haber Bu Şirket, 2020 Yılı Sonuna Kadar Uçan Araba Yarışlarına Başlamayı Hedefliyor

Bu Şirket, 2020 Yılı Sonuna Kadar Uçan Araba Yarışlarına Başlamayı Hedefliyor

Hepimiz, özellikle otomobil söz konusu olduğunda, yarış heyecanını seviyoruz. Ancak, uçan arabaların yarışı söz konusu olduğunda, bundan daha fazla heyecanlanamayız. Elektrikli uçan araba üreticileri Alauda, ​​uçan araba yarışlarının dünya için bir sonraki büyük motor sporları etkinliği olabileceğini düşünüyor ve şirket etkinliği 2020’nin sonlarında düzenlemeyi planlıyor.

Uber , Rolls Royce ve Volvo gibi şirketlerin uçan otomobil konseptleri üzerinde çalıştığını duyduk . Ancak, bu şirketlerin her biri ulaşım için uçan arabalar yapmaya çalışıyor. Şimdi, Alauda, ​​uçan taksilerden farklı olarak, uçan bir yarış arabası yapmaya çalışan bir şirket . Şirket , Airspeeder’ın ilk prototipini Temmuz 2019’da tanıttı ve şimdi şirket, gelecekteki yarışlarda kullanılabilecek yeni bir Airspeeder MK4 modelini test ediyor.

Şimdi, Airspeeders bilim kurgu esintili eVTOL (Elektrikli Dikey Kalkış ve İniş) araçlarıdır ve ~ 150 km / s hıza ulaşabilir. Yaklaşık 500 lbs (~ 226 kg) ağırlığında olan bu araçlar güçlerini 24 kW’lık dört motordan alıyor.

Şimdi Alauda, ​​ABD Hava Kuvvetleri’nden profesyonel pilotlarla araçları test etmeye hazır ve Airspeeder MK4’ü Avustralya’nın Adelaide çölünde uçmayı planlıyorlar. Halen, Coronavirus pandemisine bağlı olarak testler beklemede.

Bununla birlikte, şirket bu yıl sonuna kadar yarışlara başlamayı hedefliyor ve Airspeeder yarışlarının gelecekteki birçok motor sporu meraklısını cezbedecek bir motor sporları etkinliği olacağını düşünüyor. Yarışlar sırasında şirket, ekiplere Airspeeders donanımını sağlayacak ve ihtiyaçlarına göre gerekli modları ve ayarlamaları yapabilecektir.

Airspeeder araçları pilotların araçta kolayca gezinmesine ve manevra yapmasına yardımcı olmak için kokpitlere entegre edilmiş AR teknolojisine sahip olacak . Ayrıca , yarışlar sırasında kazaları önlemek için araçların dışında LiDAR teknolojisine sahip olacaklar. Buna ek olarak, Airspeeders elektrik olduğundan, şirket pit stopların daha kısa süreceğini düşünüyor.

Şimdi, yarışlar başladığında, etkinlikler küresel olarak yayınlanabilecek, bazı VIP’ler ise yarışları anında canlı olarak deneyimleme şansına sahip olacaklar. Yani, havada bazı yarış hareketlerine hazır olun çünkü gelecek burada.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar