Canon EOS R5, 120 FPS hızında 4K video çekecek!

Canon EOS R5, 120 FPS hızında 4K video çekecek!

Dünyadaki yayılan coronavirüs salgını nedeniyle şu anda pek çok kişi fotoğraf veya video çekemiyor. Canon’da 8K özellikli yeni çıkaracağı fotoğraf makinesinin özelliklerini yavaş yavaş tanıtarak heyecan oluşturuyor.

Canon, R5’in sensörün tüm genişliğini kullanarak 4K ve 8K video çekeceğini doğruladı, ancak 4K’nın hat atlama veya (tercihen) aşağı örnekleme kullanılarak yakalanıp yakalanmayacağını söylemedi. Her iki durumda da, tam çerçeve sensörünün sığ alan derinliği özelliğinden ve daha düşük ışıkta önyükleme özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Canon’un mükemmel Dual Pixel otomatik odaklaması tüm 4K ve 8K video kayıt modlarında çalışacak. Bu da amatör olarak video veya film çeken kişiler için çok cazip olacak. Şirket ayrıca “RF ve EF lenslerinin birçoğu” ile uyumlu olarak çalışacak 5 eksenli gövde içi stabilizasyona sahip olacağını doğruladı. Şirketin daha önce söylediği gibi, bir CFexpress yuvası ve bir SD UHS-II yuvası ile çift kart yuvası da alacaksınız.

Açıklanan özelliklere göre çok üstün bir fotoğraf makinesi çıkaracaklar. Fakat daha da önemlisi fiyatı. Eğer fiyatı da biraz uygun olursa çok büyük bir kitle bu makineyi alacaktır. Şu an için fiyatla ilgili bir bilgi verilmedi. Yakında her şey netleşecektir.