Salı, Ocak 26, 2021
Ana Sayfa Haber Discord görüntülü sohbet özelliği, konuşmayı uygun hale getiriyor

Discord görüntülü sohbet özelliği, konuşmayı uygun hale getiriyor

COVID-19 salgınının neden olduğu, her türden mobil uygulamanın görüntülü sohbet desteği alması yeni bir trend. Facebook’un Messenger Rooms görüntülü arama hizmetini başlattığını biliyoruz. İki hafta önce mesajlaşma uygulaması Telegram da video konferans desteği eklemeye çalıştığını açıkladı. Şimdi dikkatimizi popüler oyuncu odaklı sohbet hizmeti Discord’a dönüştürüyoruz. Dünden bir blog yayınında, arkasındaki şirket, yeni Sunucu Video sohbet özelliğinin artık masaüstü, web ve iOS’taki herkes tarafından kullanılabileceğini söyledi. Android kullanıcılarının biraz daha beklemek zorunda kalacağını duyurdu.

Yeni özellik ses kanallarına gömülü olarak geliyor. Bir tanesine katıldıktan sonra, yeni bir simge artık bir sesden video görüşmesine geçmeye izin veriyor. Discord çağrılarındaki aktif katılımcıların sınırı da geçici olarak 10’dan 25’e çıkarıldı ve blog yazısı bu değişikliğin evde sıkışmış insanları barındırmak için yapıldığını belirtti.

Discord bir süredir görüntülü sohbeti destekledi, ancak yeni Sunucu Video özelliği ile şirket, sosyal uzaklıklar ve daha önce ekran paylaşımı desteği isteyen kullanıcılar nedeniyle evde sıkışan insanları tatmin etmeyi umuyor. Sunucu Videosu ayrıca canlı akışa ve ekran paylaşımına izin verir.

Discord sohbet özelliği
Discord sohbet özelliği

Discord başlangıçta 2015’te başlatıldı ve yıllar boyunca, özellikle son zamanlarda demografisi sürekli olarak genişlemesine rağmen, oyuncular tarafından en çok kullanılan sohbet hizmeti oldu. iPhone kullanıcıları Apple App Store’dan buradan alabilirler. Android’in akıllı telefon kullanıcıları, Google Play’de buradan indirebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar