Disney Plus 50 milyon aboneyi aştı

Disney Plus 50 milyon aboneyi aştı

Birçok ülkede uluslararası sunum sayesinde Disney Plus 50 milyon aboneyi aştı.

Disney Plus, en son iki ay önce sayıları açıklamasından bu yana 22 milyondan fazla abone kazanarak 50 milyon aboneyi aştı .

Disney’in yeni abone sayıları İngiltere, Hindistan, Almanya, İtalya, İspanya, Avusturya ve İsviçre dahil olmak üzere uluslararası bölgelerde bir dizi sunumdan sonra geliyor. Disney Plus, hükümetin bant genişliğine çok fazla yük getireceğinden endişe duyduğu için Fransa’daki hizmetinin başlatılmasını geciktirmiş olsa da , uygulama şimdi de mevcut . Disney daha önce Şubat ayında yatırımcılarla yapılan bir kazanç çağrısı sırasında 28 milyon aboneye sahip olduğunu bildirdi.

Disney’in diğer yayın hizmeti olan Hulu’nun 30 milyon abonesi var . Ancak Hulu sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteriyor ve Disney 2021’den başlayarak uluslararası bir sunum yapıyor.

Disney’in doğrudan başkanı olan Kevin Mayer, “Disney Plus’ın tüm dünyada milyonlarca insanla rezonansa girdiği için gerçekten tökezledik ve bunun Batı Avrupa’daki ve Japonya’ya ve tüm Latin Amerika’daki genişlememize devam ettiğine inanıyoruz” dedi.