Salı, Ocak 26, 2021
Ana Sayfa Haber Facebook iOS karanlık mod

Facebook iOS karanlık mod

Facebook zaten iOS için Messenger ve Instagram’a Karanlık Mod desteği ekledi, ancak göze çarpan boşluk Facebook uygulamasının kendisidir. Ancak yeni ekran görüntüleri şirketin geliştirdiği Karanlık Mod arayüzüne ilk bakışımızı sunuyor.

Facebook’un Karanlık Modu arayüzü Instagram ve Messenger’da gördüğümüz gibi tamamen siyah olmayacak. Bunun yerine, logolar ve simgeler için beyaz desenli gri tonlamalı bir tasarım. Bu, Facebook kullanıcıları arasında tartışmalı bir karar olacağından emin olabilirsiniz.

Kullanıcılar, uygulama içi ayarlar bölmesi aracılığıyla Facebook’un Karanlık Modunu manuel olarak etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir, ancak iOS tercihlerinize göre görünümü ayarlama desteği de olacaktır. Bu, uygulamanın Karanlık Mod zamanlamanızı izlemek için görünümünü otomatik olarak değiştireceği anlamına gelir.

Tasarımın bir sürümden önce değişmesi veya Facebook’un birden fazla farklı seçeneği test etmesi de mümkündür. Bu ekran görüntülerinde bazı tutarsızlıklar da göreceksiniz, bu nedenle tasarım hala geliştirilme aşamasındadır ve henüz halka açık değildir.

İOS için Instagram , Ekim ayında uygulamaya yönelik bir güncelleme ile şaşırtıcı bir şekilde Karanlık Mod için destek ekledi . Facebook Messenger , geçen yılın Nisan ayında kendi karanlık mod arayüzünü piyasaya sürdü ve ayrıca iOS 13’te sistem genelinde Karanlık Modu da destekliyor.

Ayrıca, Facebook karanlık arayüze destek sağlayan web arayüzünün yenilenmiş bir versiyonunu da sunuyor. Bu, iOS uygulamasını şirketin karanlık moda odaklanmasında dikkate değer bir istisna haline getiriyor ve özelliğin geçen yazdan bu yana geliştirilmekte olduğuna inanılıyor .

Bu ekran görüntüleri hakkında ne düşünüyorsun? İOS için Facebook’un gerçek bir siyah Karanlık Modu benimsemesini mi tercih edersiniz yoksa bu gri tonlamalı tasarımı mı tercih edersiniz? Yorumlarda bize bildirin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar