Facebook Messenger Kids 75 yeni ülkede yayınlanacak!

Facebook Messenger Kids 75 yeni ülkede yayınlanacak

Facebook, çocuklara koronavirüs pandemisinin ortasında arkadaşlarıyla ve aileleriyle bağlantı kurmalarını sağlamak için Messenger Kids’i 75 ülkede daha indirebiliyor. Sosyal ağın mesajlaşma uygulamasının 13 yaş ve altı sürümü, ebeveynlerin çocuklarının aktivitelerini kontrol etmelerini ve web sitesindeki yabancılardan korunmalarını sağlar.

Uygulama normal muadilinden daha güvenli olması ve herhangi bir gizlilik sorununu önlemek için – Facebook ayrıca ebeveynlerin çocukları arkadaşlarıyla bağlamasına yardımcı olmak için üç yeni katılım yolu getirdi. Birincisi, ebeveynlere çocuklarının kişileri kabul etmesini, reddetmesini, eklemesini veya kaldırmasını sağlama seçeneği sunan Denetimli Arkadaşlıktır. Ebeveynler, çocuklarının herhangi bir arkadaşlık eylemi gerçekleştirmesi durumunda bilgilendirilir ve Ana Karar Panosu aracılığıyla bu kararı kolayca geçersiz kılabilirler.

Artık diğer yetişkinlere çocuklarını grup sohbetlerine ekleme gücü verebilirler. Bu, örneğin öğretmenlerin veya antrenörlerin sınıfları veya ekipleriyle bir konuşma başlatmasını kolaylaştıracaktır.  Son olarak, ABD, Kanada ve Latin Amerika’daki ebeveynler artık çocuklarının adını ve fotoğrafını belirli kullanıcılara görünür hale getirmeyi seçebilir. Yani ebeveynler çocuklarının fotoğraflarını istedikleri kişilere göstermeyi de seçebiliyor. Hem bu özellik hem de Denetlenen Arkadaşlık ABD’de kullanıma sunulmaya başlandı ve gelecekte dünya çapında kullanılabilir olacak.