Çarşamba, Nisan 7, 2021
Ana Sayfa Haber Facebook Messenger, kullanıcıları dolandırıcılık konusunda uyarmak için pop-up'lar ekliyor!

Facebook Messenger, kullanıcıları dolandırıcılık konusunda uyarmak için pop-up’lar ekliyor!

Facebook, dolandırıcıların şüpheli olmayan kullanıcıları kandırmasını zorlaştırmak istiyor. Sosyal ağ, Messenger’da, bir kişi onları dolandırmaya veya başka bir şekilde “potansiyel olarak zararlı” mesajlar göndermeye çalışan biri tarafından mesajlaştığında bir uygulama içi açılır pencere ortaya çıkaracak yeni bir özellik başlatıyor.

Uygulama, potansiyel dolandırıcılıkları, kimliğe bürünme denemelerini ve 18 yaşın altındaki kullanıcıları hedefleyen yetişkinlerden gelen mesajları tespit etmek amacıyla yabancılardan potansiyel olarak şüpheli mesajları arayacaktır.

Küçükler için Facebook, tanımadıkları bir yetişkinden mesaj aldıklarında uyarıyı gösterecektir. Şirket, “18 yaşın altındaki insanları, tanımayabilecekleri bir yetişkinle etkileşime girerken dikkatli olmaları için eğitiyor. Ayrıca bir mesaja cevap vermeden önce harekete geçmeleri için güç veriyor” diyor.

Messenger, potansiyel dolandırıcıları ortadan kaldırmak için aynı türde bir uyarı uygulayacak. Kullanıcıları da zaten arkadaş olmadıkları bir kişiden mesaj aldıklarında “parayla ilgili iddialara karşı dikkatli olmaları” konusunda uyaracaktır. Benzer şekilde, uygulama bir Facebook arkadaşının kimliğine bürünmeye çalışan hesaplardan gelen iletileri de arayacaktır. Messenger bunun olabileceğini algıladığında, mesajlaştıkları kişinin tanıdıkları biri gibi davranabileceği konusunda kullanıcıları uyarır.

Kimliğe bürünme uzun süredir dolandırıcılara yönelik bir hile ve zaman zaman sahte olanları yakalamak için mücadele eden Facebook için bir baş ağrısı olmuştur. Bu nedenle yeni mesajlar uygulamanın bazı kullanıcılarının çoğaltılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Aynı zamanda, dolandırıcıların algılamadan kaçmak için hilelerini sürekli olarak geliştiriyorlar. Bu nedenle bu tür mesajlar muhtemelen sorunlu hesapları tamamen yasaklamak kadar etkili olmayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar