Facebook Messenger’a koronavirüs botu geliyor!

Facebook'tan koronavirüs botu

Facebook ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO), koronavirüs hakkında güvenilir bilgi bulmayı kolaylaştırmak için bir araya geliyor.

Dünya Sağlık Örgütü, Facebook kullanıcıları için bir Messenger botu çıkarıyor. Bu bot sayesinde, pandemi hakkında son resmi istatistikler, kuruluşun basın bültenleri gibi haberlere ve güncellemelere erişmesine olanak sağlanıyor. Belki de en önemli özellik olarak sıcak banyo yapmanın veya sarımsak yemenin insanların hastalanmasını önlemeye yardımcı olabileceği gibi iddiaların yanlış olduğunu insanlara anlatacak.

Dünya Sağlık Örgütü’nün Whatsapp’daki  varlığına çok benzer bir şekilde , Facebook Messenger botu, gelen mesajlara, kullanıcıları bağlantılara ve diğer resmi bilgi kaynaklarına yönlendirecek.

Facebook, benzeri görülmemiş bir taleple karşı karşıya kaldı. Bunun için koronavirüs yanlış bilgilendirme ile mücadele etmeyi en önemli önceliklerinden biri haline getirdi. Ayrıca şirket bir koronavirüs bilgi merkezi tanıttı. Aldatmacalar ve komplo teorileri üzerinde daha sıkı politikalar uygulamaya başladılar.