Pazar, Ocak 17, 2021
Ana Sayfa Haber Facebook özel bir oyun uygulaması yayınladı!

Facebook özel bir oyun uygulaması yayınladı!

Facebook 20 Nisan’da yani bugün oyun için özel bir uygulama çıkardı. Bu uygulama topluluk özelliğini içeriyor yani Twitch gibi oyun oynayan insanları canlı bir şekilde izlemeniz mümkün. Ayrıca bazı sıradan oyunları oynamanızı da sağlıyor. Go Live özelliği ile oynadığınız oyunları yayınlayabilirsiniz.

Bu uygulama da şuan için hiç bir reklam olmayacak. Facebook şu anda para kazanmak için izleyicinin “yıldızlarına” (Twitch’teki bitlere benzer) güveniyor.

Uygulama başlangıçta Android için kullanılabilir olacak. Bir iOS sürümü Apple onayladığında sunulacak. . Bununla birlikte, yayının iOS cihazlarda nasıl çalışacağını söylenmedi. App Store politikaları, Facebook’un üçüncü taraf uygulamalarından akış görüntülemesini engelleyebilir. Facebook, son 18 aydır Latin Amerika ve Güneydoğu Asya’da uygulamanın sürümlerini test ediyor.

Facevoo, canlı akışta daha büyük bir hisse istiyor ve özel yazılımların yardımcı olacağına inanıyor. Facebook en iyi yayıncıları avlarken, Streamlabs ve Stream Hatchet verileri Twitch ve YouTube’a kıyasla büyümek için hala mücadele ettiğini gösteriyor.

YouTube 2015’de başlattığı oyun uygulamasını 2019’da kapatmıştı. Oyuna özgü bir uygulamanın yardımcı olacağının garantisi yoktur. Şu an için Twitch yayıncı ve izleyici bakımından zirve de. Bakalım Facevook’un bu uygulamasına ne kadar ilgi gösterilecek yakında öğreneceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar