Pazartesi, Ocak 18, 2021
Ana Sayfa Haber Facebook, üniversite toplulukları için bir özellik olan Kampüs alanı üzerinde çalışıyor

Facebook, üniversite toplulukları için bir özellik olan Kampüs alanı üzerinde çalışıyor

Facebook eski günlere mi dönüyor ? 🙂

Birçoğunuzun bildiği gibi, Mark Zuckerberg başlangıçta Facebook’u Harvard’da ikinci sınıftayken bir üniversite projesi olarak başlattı. İlk olarak Facemash olarak adlandırıldı ve kullanıcıların kız öğrencilerin resimlerini yan yana karşılaştırmasına izin verdi.

Bundan kısa bir süre sonra Mark, yazılımı diğer öğrencilerinin bir sanat projesi hakkında notlar paylaşmasına yardımcı olmak için kullandı ve sonra her şey oldukça hızlı bir şekilde gelişmeye başladı.

Facebook, 31 Aralık 2019 itibariyle dünya çapında 2.5 milyar kullanıcısı ile en yaygın kullanılan sosyal ağdır. Görünüşe göre, sosyal ağ Kampüs alanı adı verilen bir özellik üzerinde çalışıyor. Adından da anlaşılacağı gibi (ve açıklama okuduğunda), bu özellik üniversite toplulukları için özel bir alan sunar.

Kolej e-postanızla giriş yaparsınız ve bu size Gruplar, Etkinlikler ve kampüsle ilgili diğer etkinliklere erişmenizi sağlar. Jane’in Stanford Üniversitesi e-postasını kullandığı ve mezuniyet yılı, büyük, küçük ve yurt alanlarıyla bir veri giriş ekranına geçebildiği ortaya çıktı. Bilgiler daha sonra benzer programlarda ve üniversitelerde diğer öğrencileri bulmak için kullanılır.

Facebook’un köklerine döndüğünü görmek ilginç olacak. Yine de, şu anda bu özelliğin ana akım kitleye ulaşıp ulaşmayacağı veya deneysel yazılımın gizli alanında kalıp kalamayacağı hakkında bilgi yoktur. Herhangi bir gelişme olursa sizleri bilgilendireceğiz 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar