Cuma, Şubat 26, 2021
Ana Sayfa Haber Firefox güncellemesi daha iyi şifre güvenliği ve uygun Zoom desteği sunuyor!

Firefox güncellemesi daha iyi şifre güvenliği ve uygun Zoom desteği sunuyor!

Masaüstü için Firefox 76’nın kararlı sürümü şimdi indirilebilir ve yeni özellikleri, şifrelerinizi eskisinden daha güvenli tutmak için yükseltmeler içeriyor. Başlamak için, kaydettiğiniz web sitelerinden herhangi biri ihlal edildiğinde , tarayıcının Lockwise şifre yöneticisi artık kırmızı bir kutuda kritik uyarılar görüntüler. Ayrıca, hesaplarınızdan biri bir ihlale karıştıysa ve aynı şifreyi diğer web siteleri için tekrar kullandıysanız, şifrenizi değiştirmenizi isteyecektir.

Lockwise artık tek bir bilgisayarı arkadaşlarınızla veya ailenizle paylaşmanız durumunda oturum açma kimlik bilgilerinizi meraklı gözlerden de koruyabilir. Kaydettiğiniz girişleri göstermeden önce yalnızca beş dakika boyunca görüntüleyebileceğiniz ve kopyalayabileceğiniz cihazınızın hesap şifresini girmeye başlar. Firefox, Lockwise’ın daha fazla web sitesi için şifre oluşturma özelliğini de genişleterek yeni hesaplara kaydolmayı kolaylaştırdı.

Firefox ekibi ayrıca 76 sürümü ile Ses İşçilerine destek sağlıyor. Yani, VR ve web’de oyun gibi daha karmaşık ses işlemeye izin verdi. Okulda veya iş toplantılarında Zoom’u kullanan herkes için bu, artık istemiyorsanız görüntülü sohbet uygulamasını başlatmak zorunda kalmadan hizmeti tarayıcıda kullanabileceğiniz anlamına gelir. Tarayıcı bu güncellemeden önce Zoom sesini desteklemedi ve kullanıcılardan Firefox’un en son sürümüne sahip olsalar bile etkinleştirmeleri istiyor. on olarak, artık küçük bir fotoğraf penceresini çift tıklatarak kolayca genişletebilir ve aynı şeyi yaparak boyutu tekrar küçültebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar