Perşembe, Şubat 25, 2021
Ana Sayfa Haber Google, Android 10 pazar payını bilmenizi istemiyor

Google, Android 10 pazar payını bilmenizi istemiyor

Android alanını birkaç aydan daha uzun bir süredir izliyorsanız, Google’ın yazılım platformunun dağıtım tablosu olarak bilinen şeyi düzenli olarak güncelleme adetini hatırlıyorsunuzdur. Neredeyse istisnasız olarak, arama devi bu istatistikleri her 30 günde bir yenilemekte, sürekli alay için rekabet sebebi vermekte ve kullanıcılara eski parçalanma problemini hatırlatmaktadır.

Bunu göz önünde bulundurarak, firma 2018 sonlarında adetin başlangıcından sessiz ayrıldığını görmek için tam olarak şok olmadık. Ancak Google aniden düzenli ve neredeyse tamamen öngörülebilir bir Android dağıtım güncelleme programından farklı bir modele geçmeye karar verdi. Her işletim sistemi sürümünün nispi pazar payı halka açık kaldı. Yakın zamana kadar kolayca erişilebilir durumda. 

9To5Google tarafından fark edildiği gibi, “dağıtım panosu” olarak adlandırılan etkin Android cihazlarının yalnızca bu yazı sırasında “ekran boyutları ve yoğunlukları” olarak gruplandırılmış yüzdesini gösterdiğinden, durum böyle değil. Bu bilgiler eski, Mayıs 2019’a kadar uzanıyor, ancak iyi haber şu ki, nereye bakacağınızı biliyorsanız mevcut Android sürüm bilgilerini kazabilirsiniz. Bir Android uygulaması geliştiricisi olarak iyi.

Düzeltilmiş dağıtım panosu web sayfasında vurgulandığı gibidir. İstatistikler Android Studio’nun Yeni Proje Oluştur sihirbazında bulunabilir. 9To5Google’daki kullanıcılara göre harika değiller. Aslında, Android 10 görünüşe göre Mayıs 2019’da işletim sisteminin gerçek Pie lezzetinden daha küçük bir pasta parçasını oluşturuyor.

Pay göstergesi

Android 10
Android 10

Özellikle, şu anda kullanılan Android cihazların sadece yüzde 8,2’si, Android 9.0’ın neredeyse bir yıl önceki yüzde 10,4’lük payı ile karşılaştırıldığında, en son işletim sistemi sürümü tarafından desteklenmektedir. 

Tabii ki, henüz Mayıs 2020 değil, bu yüzden karşılaştırma tamamen adil değil, Android 10, önümüzdeki birkaç hafta içinde öncüsünün evlat edinme sayılarıyla eşleşebilir. 

Bu, parçalanma sorununu çözmek için sıfır ilerleme kaydettiği anlamına gelir. Bu nedenle bu bilgilerin artık her zamankinden daha zor bulunması şaşırtıcı değildir.

Bununla birlikte, sayılar tam olarak kamudan gizlenmemiştir, Android Pie yüzde 31.3 dağılımında grafiğin tam kontrolüne sahipken, onu 21.3, 12.9, 11.2 ve 9.2 ile Oreo, Nougat, Marshmallow ve Lollipop izliyor. yüzde pay. Doğru, neredeyse altı yaşında bir işletim sistemi inşa eden, 2019’da piyasaya sürülenden daha fazla telefon var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar