Google Classroom, ‘birkaç uykusuz gün’den sonra İtalya’nın okul sistemini çevrimiçi duruma getirdi

Google Classroom, 'birkaç uykusuz gün'den sonra İtalya'nın okul sistemini çevrimiçi duruma getirdi

COVID-19 dünyanın her yerindeki insanları etkilediğinden eğitim de dahil olmak üzere birçok şey değişiyor. Okullar, Amerika Birleşik Devletleri gibi alanlarda ilk kapatılan yerler arasındaydı ve sonuç olarak Google Classroom, koronavirüs pandemisinin ortasında dünya çapında popülerlik kazandı.

Öğrencilerin evde kalması ve öğretmenlerin ödevleri uzaktan dağıtmak için seçenekler aramasıyla Google Classroom, tercih edilen seçenek haline geldi. Sınıf çoğu öğretmen için ücretsizdir ve öğretmenlerin tüm sınıflarıyla uzaktan iletişim kurmalarını sağlar.

COVID-19 salgınının başlamasından bu yana Google, kullanıcıların 100 milyondan fazla kullanıcıya yani iki katına çıktığını gördü.

Bu sayı geçen hafta Classroom için Google Meet entegrasyonunun açıklanmasıyla birlikte doğrulandı . Ayrıca, salgın sırasında Mart ayında sadece Ocak ayında olduğu gibi 25 kat daha fazla kullanıcı gören Google Meet’un kendisinin büyümesi de dikkat çekicidir .

Google G Suite’ten sorumlu bir başkan yardımcısı olan Javier Soltero, Mart ayında Avrupa’daki ekibinin, İtalya Eğitim Bakanı’ndan Google’ın platformunun tüm ülkenin okul sistemini çevrimiçi olarak taşıyabileceğini soran bir e-posta aldığını söyledi . “Birkaç uykusuz gün ve gece” den sonra, hizmet İtalya’da milyonlarca çocuk için çalışıyor.

O zamandan beri, Google Classroom diğer ülkelerde daha da genişledi.