Salı, Mart 2, 2021
Ana Sayfa Haber Google Duo 32 katılımcıyı destekleyeceğini söyledi

Google Duo 32 katılımcıyı destekleyeceğini söyledi

Apple, 2018’de FaceTime kullanıcılarının aynı anda 32 katılımcıyla grup video sohbetlerine katılabileceğini duyurdu. Apple birkaç ay sonra iOS 12.1’i yaydığında, görüntülü sohbet uygulaması için bu yeni özelliği içeriyordu. Bu, topu Google’a attı ve Apple ile hemen eşleşmediği halde, sekiz katılımcının Duo’da aynı anda görüntülü sohbet etmesine izin verdi.

Salgın ABD’de Mart ayı sonlarında hızlanmaya başladığında ve karantinaya alınmaya başladığında, Google aynı görüntülü sohbette görünebilecek Duo kullanıcı sayısını 12’ye çıkardı. Şimdi Google, Android Police’e Duo’nun 32 katılımcıya ev sahipliği yapan görüntülü sohbetler düzenleyerek Apple’ın FaceTime’ı ile eşleşmek üzere olduğunu doğruladı.

COVID-19 salgını çoğumuz için Zoom uygulamasını görüntülü sohbet uygulaması haline getirdi. Ücretsiz hizmet katmanıyla Zoom, aynı anda 100’e kadar katılımcının görüntülü sohbete katılmasına izin verir. Birincisi, o anda konuşan kişi tüm ekranınızı alır (bu varsayılan ayardır). Galeri Görünümü için sola hızlıca kaydırabilirsiniz; bu, aynı anda dört katılımcı için küçük resimleri gösterir. Sonraki dört katılımcıyı görmek için hızlıca sola kaydırmaya devam edin.

Zoom’un ücretsiz sürümü, video konferansların katılımcılarına “gruptan” çıkarılmadan önce 40 dakika hizmet verir. Zoom, en iyi iPhone, iPad ve Android video toplantı kalitesi ve ekran paylaşım kalitesine sahip olduğunu söylüyor. Apple’ın FaceTime uygulaması yalnızca iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir, ancak App Store’da iPhone, iPad veya iPod touch’ı olmayanlara bir nedenden ötürü bir uygulama vardır.

Zoom uygulaması hem App Store’da hem de Google Play Store’da bulunabilir. Google, FaceTime ile eşleştiğini ve 32 katılımcının aynı anda görüntülü sohbete katılmasına izin vereceğini söylese de, Google’ın bu özelliği başlatmayı tam olarak ne zaman planladığını gösteren hiçbir belirti yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar