Salı, Ocak 26, 2021
Ana Sayfa Haber Google işe alım sürecini yavaşlatıyor

Google işe alım sürecini yavaşlatıyor

Google işe alım sürecini yavaşlatıyor.Ayrıca diğer alanlardaki harcamalarını da ayarlıyor.

Google, Bloomberg tarafından elde edilen Google çalışanlarına gönderilen CEO Sundar Pichai’nin e-postasına göre, 2020’nin geri kalanında işe alımları yavaşlatacağını ve COVID-19 salgınının ortasında veri merkezleri ve pazarlama gibi alanlardaki yatırımlarını ayarlayacağını söyledi.

Google, Verge’ye yaptığı açıklamada, “Az sayıda stratejik alanda ivmemizi korurken işe alınan ancak henüz başlamayan birçok kişiyi işe alırken işe alım hızını yavaşlatacağız” dedi .

Pichai, “Artık, kullanıcıların ve işletmelerin sürekli destek için Google’a güvendiği ve büyümemizin başarıları için kritik olduğu az sayıda stratejik alanda ivme kazanırken, işe alım hızını önemli ölçüde azaltmanın zamanının geldiğine inanıyoruz.” Dedi. notta. “Diğer alanlardaki planlarımızı geri çevirerek Google’ın bu yıldan, aksi takdirde yaptığımızdan daha uygun bir boyutta ve ölçekte ortaya çıkmasını sağlayabiliriz. Bu, en büyük kullanıcı ve iş gereksinimlerimizi karşılayacak çalışanları işe almaya öncelik vermemiz gerektiği anlamına geliyor. ”

Google, 2019’da 20.000 çalışanı işe aldı ve “benzer bir sayıyı 2020 için hedefliyor” dedi. Google ayrıca “veri merkezleri ve makineler ile işletme dışı temel pazarlama ve seyahat gibi alanlardaki yatırımlarımızın odağını ve hızını yeniden kalibre ediyor” diye ekledi Pichai.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar