Pazartesi, Mart 1, 2021
Ana Sayfa Haber Google, konferans uygulamalarına ücretsiz erişimi 30 Eylül'e kadar uzattı!

Google, konferans uygulamalarına ücretsiz erişimi 30 Eylül’e kadar uzattı!

Örnek verecek olursak, Google Meet özellikleri önceden 1 Temmuz’a kadar ücretsizdi. Şimdi ise 30 Eylül’e kaydı.

Google bugün telekonferans hizmeti Google Meet’ın bazı gelişmiş özelliklerine ücretsiz erişimini 30 Eylül’e kadar uzattığını söyledi. Google daha önce 3 Mart’ta, 1 Temmuz’a kadar bu özelliklere ücretsiz erişim sağlayacağını açıklamıştı.

Google, tüm G Suite ve G Suite for Education müşterilerinin 250 katılımcıyla Meet aracılığıyla toplantılar düzenlemesine, bir konferans içinde 100.000 kişiye canlı akış gerçekleştirmesine ve toplantı kayıtlarını Google Drive’a kaydetmesine izin veriyor. Bu özellikler genellikle yalnızca G Suite’in “kurumsal” katmanındaki kullanıcılar tarafından kullanılabilir; bu, kullanıcı başına aylık 25 ABD dolarıdır.

“Tüketicilerle veya işletmelerle çalışırken, evrensel erişim ve ölçek için güvenilirlik, güvenlik ve gizlilikle ticaret yapmak zorunda kalmamalısınız.” dedi. The Verge’e yaptığı açıklamada G Suite başkan yardımcısı ve genel müdürü Javier Soltero: “Bu süre zarfında, insanların kullanmaktan zevk aldıkları uygulamalara ve araçlara erişmesi önemlidir ve G Suite’i her zaman seçim yoluyla kazanan ürünlerin en iyi örnekleri olarak düzenledim. Bu sorumluluğu çok ciddiye alıyoruz ve bir şirket olarak yardımseverliği yol gösterici bir ilke olarak görüyoruz. ” dedi.

Google Meet, bir Google blog yayınından ve yeni ad kullanılarak bir dizi destek sayfası bulunduktan sonra dün çıkarak yeniden marka olan Hangouts Meet’ın yeniden adlandırılmış adıdır.

Tanışma, aileler, öğrenciler ve işçiler COVID-19 salgını nedeniyle evde kalmaya zorlandıkça kullanımda büyük bir artış görüyor. Google, Meet’ın günde 2 milyondan fazla kullanıcı eklediğini ve günlük kullanımın Ocak ayından 25 kat fazla olduğunu belirtti.

Diğer konferans hizmetleri de önemli bir büyüme kaydetmektedir. Örneğin Zoom, 2 Nisan’da Aralık ayındaki 10 milyondan, Mart ayı itibariyle günlük 200 milyondan fazla toplantıya sahip olduğunu açıkladı. Microsoft, 19 Mart’ta Teams işbirliği yazılımının bir haftada 32 milyon aktif kullanıcıdan 44 milyon aktif kullanıcıya atladığını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar