Perşembe, Nisan 8, 2021
Ana Sayfa Haber Google Lens artık tercüme ettiği kelimeleri telaffuz etmenize yardımcı olabilir!

Google Lens artık tercüme ettiği kelimeleri telaffuz etmenize yardımcı olabilir!

Google Lens, resimlerle bir şeyler aramanıza yardımcı olur, bu da belirli bir bitki türünün ne olduğunu veya bir heykelin ne olduğunu bilmek istiyorsanız kullanışlıdır. Yine de, daha üretken olmanıza yardımcı olacak birkaç yeni özellik kazanıyor.

Bugünden itibaren, kağıt belgelerden telefonunuza metin kaydetmenize olanak veren notları kopyala / yapıştır özelliğini de bilgisayarınızda kullanabileceksiniz. Metni Chrome ile turum açmış olan herhangi bir cihaza yapıştırmak için “bilgisayara kopyala” ya dokunmanız yeterlidir.

Lens, kameranızı onlara doğrulttuğunuzda kelimeleri başka dillere çevirmenize aten yardımcı olabilir , şimdi de bunları nasıl telaffuz edeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacaktır. Sözcüğün veya ifadenin yüksek sesle okunması için metni seçin ve yeni “dinle” düğmesine dokunmanız yeterli olacak.

Bunlar büyük değişiklikler değil, ancak Lens’i daha kullanışlı bir araç haline getirmek ve evdeyken zaman öldürmek için ilginç bir yol sağlamak için kesinlikle yeterli. Şimdi Android’de mevcut olan ve yakında iOS’a gelecek olan dinleme işlevi hariç tüm bu özellikler bugün kullanıma sunuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar