Cumartesi, Ocak 23, 2021
Ana Sayfa Genel Google, Nest kamera kalitesini düşürmeye başlayacak!

Google, Nest kamera kalitesini düşürmeye başlayacak!

Google, geniş bant ağlarındaki yükü azaltmaya yardımcı olmak için Nest güvenlik kameranız tarafından çekilen videonun kalitesini ayarlamaya başlıyor.

Google, yaptığı açıklama da “Öğrenme ve çalışma için internet bant genişliğine öncelik verme konusundaki küresel çağrıyı yanıtlamak için önümüzdeki birkaç gün içinde birkaç değişiklik yapacağız” dedi. 

Eğer ABD’de yaşıyorsanız ve Nest kameraya sahipseniz, kameranızın kalitesi ve bant genişliği ayarları varsayılandan yüksekse, Google bu ayarları varsayılana geri döndürecek. Ayarlarınız varsayılandan düşükse, aynı kalır. Şirket, kalite ve bant genişliği ayarlarınızın ne olduğuna bakılmaksızın, Nest fotoğraf makinenizdeki başka ayarların değişmeyeceğini söylüyor.

Nest cihazlarının  bant genişliği kullanım alanını azaltmak, Google’ın geniş bant ağlarındaki trafik miktarını hafifletmeye yönelik ilk hamlesi değil. 24 Mart’ta YouTube’da varsayılan kaliteyi 480p ‘ye düşürmüştü. Ayrıca Amazon, Apple, Netflix, Sony gibi büyük şirketlerde Avrupa’da video kalitelerini düşürmüştü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar