Salı, Mart 2, 2021
Ana Sayfa Haber Google Reklam Yöneticisi yayıncı destekleme ücretlerini düşürdü

Google Reklam Yöneticisi yayıncı destekleme ücretlerini düşürdü

COVID-19’un patlak vermesinin ardından milyonlarca kişinin evde kalması söylendiğinden bunun her tür iş üzerinde etkisi oldu. Çoğu durumda bu, işleri kesmek anlamına da gelir. Bugün Google, yayıncıları desteklemenin önümüzdeki birkaç ay boyunca Reklam Yöneticisi’nin ücretlerini düşüreceğini açıkladı.

Google Reklam Yöneticisi, dünyadaki birçok yayıncı tarafından, içeriğe reklam yerleştirerek işlerini desteklemek için kullanılır, ancak bir ücret karşılığında çalışır. 

Önümüzdeki 5 ay boyunca Google, birçok haber ortağı için ücretten feragat edecek. Bunun belirli ortakları nasıl etkilediğine ilişkin ayrıntılar önümüzdeki günlerde e-posta yoluyla gönderilecektir.

Dünyadaki birçok haber yayıncısı  , dijital işletmelerini reklamcılıkla desteklemek için Google Reklam Yöneticisi’ni kullanıyor  . Korona virüs pandemisi küresel ekonomimizi  olumsuz etkilediğinden ,  Google Haberler Girişimi , dünya çapında orijinal gazetecilik üreten haber kuruluşlarına anında finansal destek sağlamanın yollarını belirlemek için çalışmaktadır.

Bu nedenle, Ad Manager’da dünya çapında haber yayıncıları için reklam sunma ücretlerinden beş ay boyunca feragat etmeye karar verdik. Önümüzdeki günlerde, programın ayrıntıları ve hesap özetlerinde neyi görmeyi bekleyebilecekleriyle ilgili gereksinimleri karşılayan haber ortaklarımızı bilgilendireceğiz.

Bu haber, Google’ın korona virüs salgından etkilenen yayıncılara yardımcı olmak için yaptığı daha geniş girişimin bir parçası olarak geliyor. Bu haftanın başlarında Google , dünyanın dört bir yanındaki haber odalarına finansman sağlayan “Gazetecilik Acil Yardım Fonu” hakkında ayrıntılar açıkladı .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar