Google Temmuz ayında ofislerini sınırlı bir şekilde yeniden açıyor

Google Temmuz ayında ofislerini sınırlı bir şekilde yeniden açıyor

CEO Sundar Pichai, işe geri dönmenin yılın geri kalanında isteğe bağlı olacağını söyledi.

Google, sınırlı sayıda çalışan için 6 Temmuz’dan itibaren ofisleri yeniden açmaya başlayacak. Salı günü yayınlanan bir blog yazısında, CEO Sundar Pichai, işe geri dönmenin yılın geri kalanında isteğe bağlı olacağını, ancak gelmesi gerekenlerin, her birkaç haftada bir gün, dönüşümlü olarak yapabileceğini söyledi. Şirket ayrıca, uzaktan çalışmayı kolaylaştırmak için işçilere ev ofis ekipmanı için 1000 dolarlık bir ödeme yapıyor.

Eylül ayında Google, binalar yaklaşık yüzde 30 kapasiteye ulaşana kadar daha fazla kişinin ofise geri dönmesini planlıyor. İşlerini yapmak için gelmesi gerekenler 10 Haziran’a kadar bildirilecek.

Pichai, şirketin pandemik tehlikesinden sonra uzaktan çalışma seçeneklerinin daha iyi olacağını söyledi. “İleride, çalışma şeklimizde daha genel bir esneklik geliştirmek istiyoruz” diye yazdı. “Kampüslerimiz işbirliği ve toplumu mümkün kılacak şekilde tasarlandı. Aynı zamanda dünyanın dört bir yanında ofislerimiz olduğu ve bu dönemde öğreneceğimiz dersler konusunda açık fikirli olduğumuz için dağıtılmış çalışmalara çok aşinayız.”

Twitter ve Square’de benzer politikalar açıkladı. Çoğu çalışan için süresiz olarak uzaktan çalışma seçeneklerini genişletildi.