Pazartesi, Mart 1, 2021
Ana Sayfa Haber Google'ın AR aracı, uygun sosyal mesafeyi ölçmenize yardımcı olur

Google’ın AR aracı, uygun sosyal mesafeyi ölçmenize yardımcı olur

Mükemmel değil ama hiç yoktan iyidir.

Dünya çapında etkisini gösteren virüsten dolayı toplumda uygun sağlık protokolüne uymak her zamankinden daha önemlidir. Bu, maske takmak, ellerinizi düzenli olarak yıkamak ve sosyal mesafe demektir. Bu son adım daha zor olabilir, ancak Google işleri biraz daha kolaylaştıran kullanışlı bir artırılmış gerçeklik aracı yayınladı.

Bir Android cihazınız varsa, Chrome tarayıcısını açın ve SODAR adlı aracı başlatmak için goo.gle/sodar adresine girin. İOS veya daha eski Android cihazlarda çalışmaz, ancak uygulama gerekmez. Telefonunuz, çevrenizdeki alanı eşleştirmek ve kameranızdan görünümde iki metrelik yarıçaplı bir daireyi üst üste getirmek için artırılmış gerçeklik kullanacaktır.

Samsung Galaxy S20 kullanan SODAR testlerimizde, doğruluğunu “yeterince yakın” ve “evet, tabii” olarak tanımlayacağız. Her zaman tam olarak iki metre değildi.

Şimdi, bunun gibi araçlar COVID-19’un yayılmasında somut bir fark yaratacak mı? Muhtemelen değil. Dürüst olalım. SODAR’ı açmak için sosyal mesafeden endişe duyan muhtemelen herkes arasındaki boşluğun farkındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar