Salı, Nisan 20, 2021
Ana Sayfa Haber Google'ın Koronavirüs sitesi artık kullanıcılara bilgi vermeye hazır!

Google’ın Koronavirüs sitesi artık kullanıcılara bilgi vermeye hazır!

Merhaba KökDizin severler, Google, koronavirüs salgınını saptamak için bilgi ve kaynaklara sahip bir site yarattı. Buna google.com/covid19 adresinden ulaşabilirsiniz .

Site görüntüsü

Site şu anda sadece ABD merkezli ziyaretçilere hizmet veriyor, ancak daha fazla ülke ve daha fazla dilde içerik ve bilgi yakında eklenecek. Haberiniz olsun.

Google’ın sitesi hastalık hakkında bilgi, Dünya Sağlık Örgütünden sağlık danışma materyallerine ve her ABD eyaleti için halk sağlığı departmanlarına ulaşımları, güvenlik ipuçları, koronavirüsün dünyaya yayılması ile ilgili haberler, kaliteli yaşam ve evde çalışma düşünceleri, ve BM Vakfının Dünya Sağlık Örgütü için COVID-19 Dayanışma Müdahale Fonunu desteklemek için bir bağış çalışması.

Google ayrıca hastalığın arama sonuçlarında ve yerel sivil kuruluşların ve sağlık sektörlerinin Twitter hesaplarına bağlantıların görüntülenebilmesi için denetlenmiş bilgileri seçiyor. Girip bakmanızda kesinlikle fayda var.

Başkan Trump geçen hafta Google’ın ABD’deki kişilerin test yerleri bulmasına yardımcı olacak bir web sitesi oluşturduğunu duyurdu. Aslında bir alfabe olan Verily, siteyi kurdu. Şu anda sadece Kaliforniya’da birkaç ilçede ikamet eden insanlara hizmet veriyor.

Google’ın sitesinde çok fazla bilgi var, daha fazlasına erişmek isteyenler WhatsApp tarafından oluşturulan portaldan yada Microsoft’un yaptığı mobil uyumlu halinden coronavirüs hakkında bilgi alıp, yayını izleyebilir ve gösterge tablosuna bakabilirler. Görüşmek üzere. 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar