Cuma, Şubat 26, 2021
Ana Sayfa Haber Google'ın Zoom tedbirleri

Google’ın Zoom tedbirleri

Zoom uygulaması korona virüs nedeniyle evden çıkmayan insanlar tarafından oldukça çok kullanılmaya başlamıştı ve bu sayede popüler bir görüntülü konuşma uygulaması oldu. Firma son 3 ayda 200 milyon kullanıcıya ulaştığını söyledi. Fakat bir sorun var, uygulamanın maalesef güvenlik açıkları mevcut. Google, firma çalışanlarına Zoom uygulamasını kullanmalarını yasakladı. Cihazlarında bu uygulama mevcut olan kullanıcılara bir mail gönderdi. Programın güvenlik sorunları nedeniyle kullanılmasının yasaklandığını belirtti.

Google Zoom'u yasakladı
Google Zoom’u yasakladı

Firma çalışanlarına Zoom kullanmak yasak!

Google’un sözcüsü şöyle konuştu: “Çalışanların kurumsal ağımız dışındaki işler amacıyla onaylanmamış programları kullanmasına izin vermeme kuralımız halen devam ediyor. Siber ekibimiz, Zoom Desktop Client kullanıcılarına, güvenlik protokollerimizi karşılamadığı nedeniyle kurumsal cihazlarda bu programın yer almayacağını bildirdi. Fakat ailesi ve arkadaşları ile görüşmek için Zoom’u bir tarayıcı ya da mobil cihaz vasıtasıyla kullanbilirler.”

Zoom uygulamasının başka sorunları da mevcut. Facebook ile doğrulanmamış veri gönderimi ve macOS ile virüs içeren program göndermeleri. Şirket bu güvenlik sorununu kesinlikle halletmeli. Zoom Microsoft Teams, Skype gibi diğer uygulamalar ile rekabet içinde. Bundan dolayı bu sorunu çözmek zorunda. Zoom, bu sorunlarını halletmek için 3 aylığına uygulama için yeni geliştireceği özellikleri durduracağını söyledi.

Zoom
Zoom

Elon Musk ta aynı yasağı koydu

Google gibi Elon Musk ta şirket çalışanlarına bu programı kullanmayı yasakladı. İletişim kurmak için normal telefon ya da mail kullanımını önerdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar