Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Haber Infinity Ward: Call of Duty, ırkçı kullanıcı adlarını engellemede daha iyi olacak

Infinity Ward: Call of Duty, ırkçı kullanıcı adlarını engellemede daha iyi olacak

Daha fazla sistem devreye girecek.

Call of Duty yaratıcısı Infinity Ward, şirketin ırkçı kullanıcı adları için daha fazla yasak çıkaracağını ve gelecekte oyunda ırkçı içeriği izlemek için daha fazla adım atacağını duyurdu.

“Oyunumuzda ırkçı içeriğe yer yok. Bu lansmanla başladığımız bir çaba ve daha iyi bir iş yapmamız gerekiyor.” bir tweet içinde böyle açıklamada bulundu Infinity Ward.

Şirket, ırkçı kullanıcı adları için daha fazla yasak çıkarmaya söz verirken, aynı zamanda şirketin ırkçı içeriği filtrelemesi ve oyuncuları bunun için raporlama araçları da dahil olmak üzere yasaklaması için daha fazla yol ekledi. Kendi başına ırksal çamurların kullanıcı adı olarak ayarlanmasına izin verilmezken, oyuncular mevcut filtreleri atlamak için semboller kullanıyordu.

Bu sistem, Minneapolis polis memuru Derek Chauvin tarafından öldürülen silahsız bir siyah adam olan George Floyd’un öldürülmesini çevreleyen son protestoların da altını çiziyor. Son zamanlarda, diğer oyun şirketleri de böyle ifadeler, Black Lives Matter’a bağışlar ve oyun endüstrisini çeşitlendirmeye yardımcı olacağına dair sözlerle öne çıkıyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar