Cumartesi, Şubat 27, 2021
Ana Sayfa Mobil Apple iPhone acil yardım nasıl açılır?

iPhone acil yardım nasıl açılır?

Tıbbi Kimlik düğmesi acil bir durumda büyük bir fark yaratabilir.

Bu belirsiz zamanlarda, sağlığınız her zamankinden daha önemlidir. Bu yüzden Apple’ın en yeni iPhone yazılım güncellemesi iOS 13.5 – küçük ama potansiyel olarak önemli bir özellikle geliyor. Güncelleme şu anda kullanılabilir ( Ayarlar> Genel> Yazılım güncellemesi bölümüne gidin ) ve yükledikten sonra, 911’i aramanız gerektiğinde tüm Tıbbi Kimlik bilgilerinizi acil müdahale ekiplerine otomatik olarak gönderme seçeneğiniz olacaktır. 

Acil tıbbi bilgilerinizi ayarladıysanız, ilk yanıt verenler, bir kaza geçirdiğiniz ve o bilgileri kendiniz paylaşamayacağınız korkunç olayda ihtiyaç duyabileceğiniz herhangi bir alerjiyi görür. Diğer tedavileri hemen fark edebilir. Sağlık personeli, sevdiklerinizle nasıl iletişim kuracağınızı öğrenmek için Tıbbi Kimliğinizi de kullanabilir. 

Aşağıda, acil durum çağrısı sırasında tıbbi bilgilerinizi ilk yanıtlayanlarla paylaşma seçeneği de dahil olmak üzere iPhone’unuzda Tıbbi Kimliğinizi ayarlayarak size yol göstereceğiz. 

İPhone’da Tıbbi Kimliğinizi ayarlayın

iPhone ilk müdahaleye erişmek ve yardım tedavisi için size yardım edebileceği bir tıbbi ID özelliği vardır. Kimliğiniz, sahip olabileceğiniz herhangi bir tıbbi durumu, ilaç alerjilerini ve acil durum kontaklarını içerebilir. 

İPhone’da Tıbbi Kimliğinizi ayarlama adımları şunlardır:

1. Sağlık uygulaması ve iPhone sağ üst köşedeki profil fotoğrafınızı açın.

2. Tıbbi Ayrıntılar bölümünün altında Tıbbi Kimlik öğesini ve ardından Düzenle’yi seçin.

3. Acil durum kişilerinizi eklemek de dahil olmak üzere acil durum müdahale ekiplerinin bilmesini istediğiniz tüm bilgileri doldurun. 

4.Kilitlendiğinde göster’in açık olduğundan emin olun.

5. Yardım aradığınızda iPhone’unuzun Tıbbi Kimlik bilgilerinizi paylaşmasına izin vermek için Acil Arama Sırasında Paylaş etiketli seçeneği açın. 

6.  Tüm bilgilerinizin yanı sıra kiminle iletişim kurmanız gerektiğini de doldurduktan sonra Bitti’ye dokunun.

Tıbbi kimliğinizi oluştururken mümkün olduğunca fazla bilgi girin.
Tıbbi kimliğinizi oluştururken mümkün olduğunca fazla bilgi girin

Tıbbi Kimliğinizi görüntülemek ve bir başkasının Tıbbi Kimliğine nasıl erişileceğini öğrenmek için, ekranınızı yukarı kaydırarak iPhone’unuzun kilidini açmayı deneyin. Face ID kullanıyorsanız, sizi tanımasını ve telefonunuzun kilidini açmasını önlemek için ekranınızın üst kısmındaki Gerçek Derinlikli kamerayı kapatmanızı öneririz. 

Parolanızı girmeniz istendiğinde, ekranınızın altındaki Acil Durum’a ve ardından Tıbbi Kimlik’e dokunun. 

İOS 13.5'i yükledikten sonra Apple Health'i ilk kez açtığınızda, karşılandığınız şey budur
İOS 13.5’i yükledikten sonra Apple Health’i ilk kez açtığınızda, karşılandığınız şey budur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar