Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Haber 'League of Legends' sezon ortası turnuvası COVID-19 nedeniyle iptal edildi!

‘League of Legends’ sezon ortası turnuvası COVID-19 nedeniyle iptal edildi!

Temmuza ertelenmesi düşünülen turnuva tamamen iptal edildi detaylar haberde.

Büyük bir offline (yüz yüze) turnuva dünyanın dört bir yanından gelen e-spor ekiplerini bir araya getirmek şu anda tam olarak mümkün değil. COVID-19 salgını nedeniyle Riot Games, League of Legends Sezon Ortası Davetiyesini (MSI)’ yı iptal etmek zorunda kaldı.

Riot turnuvayı Mayıs’tan Temmuz’a kadar erteleyerek turnuvayı iptal etmemeye çalışmıştı. Ancak o zamana kadar MSI’nin devam edebilmesi için durumun yeterince iyileşme olasılığı yok. Etkinliğin başlatılması “oyuncuların, takımların, mürettebatın, ortakların, medya ve taraftarların sağlığını ve güvenliğini sağlamak için gerekliydi”, LoL e- spor başkanı John Needham bir blog yazısında yazdı.

MSI sonuçları genellikle dünya şampiyonası tohumlaması üzerinde önemli bir etkiye sahiptir, ancak bu bu yıl bir faktör olmayacaktır. Ayrıca turnuvanın online olarak (çevrim içi) yapılması da şu an da pek mümkün görünmüyor. Farklı ülkelerden takımlar, oyuncular ile gecikme veya bağlantı kopma gibi bir çok hata yaşanabilir. Şu an için online bir turnuva düşünülmüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar