Pazar, Ocak 17, 2021
Ana Sayfa Haber Microsoft çalışanları Ekim ayına kadar uzaktan çalışmaya devam edebilir

Microsoft çalışanları Ekim ayına kadar uzaktan çalışmaya devam edebilir

Microsoft, korona virüs vakalarının yükseldiği Mart ayında ofislerini kapatmaya başladı. Ekonomi yavaşça yeniden açıldığında, birçok insan işe geri dönecek.

Öte yandan Microsoft çalışanlarına, pozisyonları aksini belirtmedikçe Ekim ayına kadar uzaktan çalışma seçeneği verilmiştir . Microsoft’un merkezi olduğu Washington’un 31 Mayıs’ta kilitleme kısıtlamalarını kaldırması bekleniyor. O zaman bile şirket, önemli bir rolde olmadıkları veya yasalar aksini gerektirmedikçe çalışanların evden çalışmalarına izin veriyor. Microsoft’un dünya çapında 144.000’den fazla çalışanı vardır. Bunların 85.000’inin ABD’de olduğuna inanılıyor.

Önümüzdeki aylarda, durum şu anda Çin’de olanlara benzeyebilir, burada 6.200 Microsoft çalışanının yaklaşık yarısı, ülke yavaş yavaş normale döndüğünde işe geri döndü.

Daha önce Amazon , çalışanlarının çoğunun 2 Ekim’e kadar uzaktan çalışmaya devam edebileceğini de açıklamıştı. Görünüşe göre koronavirüs vurmadan önce evden çalışmaya geçiş zaten başlamıştı. Birçok yeni girişim bu stratejiyi en başından beri takip ediyor. Öte yandan kurulan şirketler, fiziksel mevcudiyetleri olan bölgelerin dışında yeteneklere erişim fikriyle flört ediyorlardı.

Bu nedenle, evde kalış emirleri tamamen kaldırıldıktan sonra bile, şirketler uzaktan çalışma fikrine ısınmaya başladıkları için, bazı çalışanların ikametgahlarından çalışmalarına izin verebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar