Salı, Nisan 20, 2021
Ana Sayfa Haber Microsoft gazetecileri AI ile değiştirmek için işten çıkarıyor

Microsoft gazetecileri AI ile değiştirmek için işten çıkarıyor

Microsoft News ve MSN giderek daha fazla robot tarafından yönetiliyor.

Microsoft, Microsoft News ve MSN kuruluşlarında düzinelerce gazeteci ve editör çalışanını işten çıkarıyor. İşten çıkarmalar, Microsoft’un MSN.com’da, Microsoft’un Edge tarayıcısında ve şirketin çeşitli Microsoft News uygulamalarında sunulan haberleri ve içeriği seçmek için yapay zekaya güvenmeye yönelik daha büyük bir itişin parçası. Etkilenen işçilerin birçoğu Microsoft’un SANE (arama, reklamlar, Haberler, Edge) bölümünün bir parçasıdır.

Bir Microsoft sözcüsü, “Tüm şirketler gibi, işimizi düzenli olarak değerlendiriyoruz” diyor. “Bu, bazı yerlerde daha fazla yatırım yapılmasına ve zaman zaman başkalarında yeniden konuşlandırmaya neden olabilir. Bu kararlar mevcut pandeminin sonucu değil. ”

Microsoft işten çıkarılmaların devam eden koronavirüs pandemisiyle doğrudan ilişkili olmadığını söylese de, dünya genelindeki medya işletmeleri TV, gazeteler, çevrimiçi ve daha pek çok yerde reklam gelirleri nedeniyle çok etkilendi.

Business Insider, ilk olarak Cuma günü işten çıkarmaları bildirdi ve ABD’de yaklaşık 50 işin etkilendiğini söyledi. Microsoft News iş kayıpları da uluslararası ekipleri etkiliyor.

Microsoft, son aylarda Microsoft News çalışması için yavaş yavaş AI’ya doğru ilerliyor. Yayıncıları ve gazetecileri de AI’dan yararlanmaya teşvik ediyor. Microsoft, içeriği taramak, daha sonra onu işlemek, filtrelemek ve hatta insan editörlerin eşleştirmesi için fotoğraf önermek için AI kullanıyor. Microsoft, Microsoft News, MSN ve Microsoft Edge’de görüntülemek üzere çeşitli kaynaklardan en iyi haberleri hazırlamak için insan editörlerini kullanıyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar