Cuma, Şubat 19, 2021
Ana Sayfa Haber Microsoft, Korona Virüsün Çalışma ve Öğrenme Şeklimizi Sonsuza Dek Değiştireceğini Düşünüyor

Microsoft, Korona Virüsün Çalışma ve Öğrenme Şeklimizi Sonsuza Dek Değiştireceğini Düşünüyor

Microsoft, insanların Teams uygulamasını nasıl kullandıkları hakkında daha fazla bilgi veriyor. Ayrıca yeni korona virüs pandemisinin nasıl çalışacağımızı ve nasıl öğreneceğimizi değiştirecek bir dönüm noktası olacağını öngörüyor. 

Microsoft Teams’e olan talep geçen ay dünya çapında arttı ve günlük 32 milyon aktif kullanıcıdan sadece bir hafta içinde 44 milyona sıçradı . Kullanım artmaya devam ederken, Microsoft çalışma alışkanlıklarının nasıl değiştiğini vurgulamak için yeni bir uzaktan çalışma eğilimi raporu yayınlamaktadır.

Doğal olarak, daha fazla kişi Teams’in video ve toplantı özelliklerini kullanıyor.Microsoft tek bir günde 2,7 milyar toplantı dakikasının yeni bir günlük kaydını gördü . Bu, Mart ayı ortasında 900 milyon dakikadan yüzde 200 arttı, bu süre zarfında birçok işletme uzaktan çalışmaya geçti.

Microsoft mühendisleri, şirketin tüm bu yeni kullanıcılar için yeterli kapasiteye sahip olduğundan emin olmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Microsoft 365 başkanı Jared Spataro, Verge ile yaptığı röportajda, “Talebi yanıtlamak için gereken altyapıya sahip olduğumuzdan gerçekten emin olmalıydık ve herkes gibi çabalıyoruz” diye açıklıyor . Microsoft, İtalya gibi ülkelerde taleplerin hızla arttığı gibi Avrupa’da kısa bir Teams kesintisi yaşandı.Bu durum şirketi şaşırttı.

“Açıkçası bizim için sürpriz oldu. Gördüğümüz sorunlar, hızlı düzenlemeler yaparak halletmeye çalışıyoruz.”

Microsoft ayrıca Teams’deki video görüşmesi görünümünü daha fazla kişiyi içerecek şekilde geliştirmeye çalışmaktadır. Yakınlaştırma kullanımı son zamanlarda yükseldi ve konuşmadaki herkesi kolayca görmenizi sağlayan basit bir galeri görünümüne sahip. “Bugün Teams kurulumu ikişer ikişer toplantı yapmanıza izin veriyor ve toplantıların sadece dört kişiden daha büyük olduğunu ve insanların daha fazla video görmek istediğini biliyoruz” diyor Spataro. “Bu yüzden, hızlı bir şekilde bu konuda ilerlediğimizden emin olmak için kaynakları önceliklendirdik ve yakın gelecekte aynı anda daha fazla insanı görmeniz için çalışıyoruz.”

Pandemi azaldıktan sonra ne olur? “Benim için yeni bir normal olacağı açık,” diye açıklıyor Spataro. “Çin’de neler olduğuna ve Singapur’da neler olduğuna bakarsanız, aslında bir zaman makinesindesiniz. İnsanların işe geri döndüklerini ve hepsinin aynı olduklarını görmüyoruz. Topluma yönelik farklı kısıtlamalar vardır, insanların çalışma biçiminde yeni modeller vardır. Ofise girmeyi ve uzaktan çalışmayı düşünen A ve B günlerini düşünen toplumlar var. ”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar