Salı, Nisan 6, 2021
Ana Sayfa Haber Microsoft ,Windows 7'de Edge'yi Temmuz 2021'e Kadar Destekleyecek

Microsoft ,Windows 7’de Edge’yi Temmuz 2021’e Kadar Destekleyecek

Microsoft Docs’taki yeni bir gönderide, Redmond şirketi şimdi Microsoft Edge’in çeşitli işletim sistemleri altında ne kadar süre destekleneceğini duyurdu.

Windows 7 ve Windows Server 2008 R2, 15 Temmuz 2021’e kadar Microsoft Edge’in en son sürümleriyle desteklenmeye devam edecektir. Windows 10 1507, 1511, 1607 ve 1703 artık dahil edilmemiştir. Windows 10 1709 ve LTSC sürümlerinin yanı sıra 2012 ve Windows 8.1’den Windows Server hala desteklenen sistemler listesinde bulunmaktadır.

Microsoft, doğal olarak güvenlik nedeniyle güncel olan işletim sistemine geçmenizi önerir. Ama siz hala Windows 7’de iseniz, Microsoft Edge kullanmayacaksınız, değil mi?

MİCROSOFT, EDGE’İ WİNDOWS 7’DE TEMMUZ 2021’E KADAR DESTEKLEYECEK

Böylece Microsoft, Windows 10’un kendisi ile aynı şeyi yapacak. Eski sürümleri, desteklenen işletim sistemleri listesinden yavaş yavaş kaldırın, böylece güncel kalın. Tabii ki, bu kötü bir şey değil ve Microsoft çok fazla iş tasarrufu sağlıyor.

“15 Temmuz 2021 tarihine kadar Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 üzerinde Microsoft Edge’i desteklemeye devam edeceğiz. Bu işletim sistemleri desteklenmemektedir ve Microsoft, Windows 10 gibi desteklenen bir işletim sistemine geçmenizi önerir. Web’de güvenli olduğunda bilgisayarınız yine de güvenlik risklerine karşı savunmasız olabilir. IE modunun bu işletim sistemlerinde destek alabilmesi için, aygıtların Windows 7 için Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri’ne sahip olması gerekir. Windows 7 Genişletilmiş Güvenlik güncelleştirmeleri olmadan Internet Explorer işlevselliği güvenlik risklerine açık olacaktır. Ayrıca, IE modu işlevselliği, genişletilmiş güvenlik güncelleştirmeleri aracılığıyla hizmet devam etmeden çalışmayı durdurabilir.”

MacOS, iOS ve Android dahil tam listeyi burada bulabilirsiniz: docs.microsoft.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar