Microsoft’un yeni Aile Güvenliği uygulaması önizlemeye hazır

Microsoft'un yeni Aile Güvenliği uygulaması önizlemeye hazır

Uygulama Windows ve Xbox cihazlarıyla senkronize edilir.

Microsoft, çocukların screentime ve uygulama kullanımını yönetmek için tasarlanmış özel bir yeni uygulama olan Aile Güvenliği’ni kullanıma sunuyor. Pazartesi günü bir blog yayınında duyurduğu bu uygulama şimdi hem Android hem de iOS’ta önizleme formunda . Erişmek için buraya bir form doldurmanız ve aynı önizleme hesabında kaç aile üyeniz olmasını istediğinizi belirtmeniz gerekir. Uygulama ilk olarak Mart ayı sonunda şirketin Windows ve Xbox için mevcut aile grubu özelliklerinin bir uzantısı olarak duyuruldu .

Microsoft’un dijital güvenlik trendini ele alması birçok tanıdık özelliğe sahiptir. Ebeveynler bunu screentime ve uygulama kullanımı hakkında raporlar almak, zaman sınırlarını ve içerik kontrollerini ayarlamak ve konum paylaşımını açmak için kullanabilir. Uygulama, etkinlik izleme grafiklerinde ve diğer Infographic bölümlerinde ayrıntılı ve renk kodlu arızalarla birlikte koyu yeşil renk şemasına sahip oldukça şık bir tasarıma sahiptir.

En büyük avantajlarından biri Aile Korumasının Windows ve Xbox cihazlarıyla senkronize edilmesidir. Microsoft 365 ürün yöneticisi Aimee Sudeck, “Şimdi belirli bir oyundan sadece bir saat söylediğinizde, bu oyunun bir saati anlamına gelir – ister Windows PC, Xbox veya Android telefonda oynanıyor olsun,” duyuru postası. “Ve eğer ekran süresi biterse, daha fazlasını isteyebilirler. Aileniz için neyin doğru olduğuna bağlı olarak daha fazla zaman ekleyip eklememe seçeneğiniz var. ”

Microsoft, uygulamanın App Store veya Google Play Store’da ne zaman yaygın olarak sunulacağını söylemedi. Ancak Sudeck, önizlemedeki katılımcıların “uygulamaya erken erişim kazanacağını ve deneyimleri hakkında geri bildirim paylaşarak ürünün şekillendirilmesine yardımcı olacağını söyledi. Ayrıca önizlemeye katılmak için her yaştan çocuğu olan aileleri arıyor “ve” aktif olarak geri bildirimde bulunuyor “.