Çarşamba, Nisan 7, 2021
Ana Sayfa Haber Moto G7 Android 10 güncellemesi alıyor

Moto G7 Android 10 güncellemesi alıyor

Bu yıl Ocak ayında Motorola , Moto G7 Plus için Android 10 ürün yazılımı güncellemesini sunmaya başladı. Birkaç hafta sonra şirket, bu güncelleme için tam çekirdek kaynak kodunu sağladı. Ocak ayından bu yana, vanilya Moto G7 sahipleri bu güncellemeyi bekliyor ve şimdi, aylar sonra nihayet yayına başladı . Ne yazık ki, bu şu anda sadece Brezilya’da mevcut, ancak şirket bu ilk sunumdan sonra diğer bölgelere sunacak.

Motorola, Android 10 sunumunun 7 Mayıs’ta başladığını belirtti. Şirket bu süreci olabildiğince pürüzsüz hale getirmek istiyor. Bu nedenle, bu ayın sonuna kadar toplu olarak yayınlamaya devam edecek. Mevcut Android 10 derlemesi QPU30.52-16-2 seri numarasını taşır.

Tahmin edebileceğiniz gibi, güncelleme Android 10 tarafından getirilen tüm güzellikleri tanıtıyor. Bu sistem genelinde karanlık mod, hareket navigasyonu, akıllı yanıtlar ve geliştirilmiş izin kontrolleri içerir.

Motorola, hızlı Android güncellemeleri söz konusu olduğunda en kötü şirketlerden biri olsa da, Moto G7, Android topluluğundan bolca sevgi aldı. Yakışıklının zaten Android 10 tabanlı LineageOS 17.1 gibi birkaç özel ROM sürümleri var. Android 10 güncellemesi daha fazla ülkeye ulaştığında, şirketin Android 10 çekirdek kaynak kodunu yayınladığını görmeyi umuyoruz. Sonuç olarak, özel geliştirme sahnesi bu orta sınıf telefon için büyümeye devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar