Perşembe, Nisan 8, 2021
Ana Sayfa Haber Porsche'nin 3D Baskılı Koltuk Teknolojisi

Porsche’nin 3D Baskılı Koltuk Teknolojisi

Porsche’nin yeni 3D baskılı sırt dayamaları, üç farklı konfor seviyesi sunuyor.

Porsche, bugün koltuk koltukları için yeni bir konsept ortaya koydu ve müşterilere koltuklarının merkez yastıklamasında ne kadar sertlik istediklerini seçme seçeneği sunan 3D baskıyı içeren yeni bir yöntemi detaylandırdı. Mayıs 2020’nin başlarında, 911 ve 718’lerin alıcıları üç seviye arasında seçim yapabilecektir: sert, orta veya yumuşak.

Ar-Ge kurulu üyesi Michael Steiner yaptığı açıklamada, “Koltuk, insan ve araç arasındaki arayüz ve bu yüzden hassas ve sportif kullanım için önemli,” dedi. uzun zamandır. 3D baskılı bodyform tam kova koltuk ile, seri üretim müşterilerine bir kez daha motor sporlarından taşınan teknolojiyi deneyimleme fırsatı veriyoruz. ”

Porsche 3D Koltuk Dizaynı

3D baskılı bodyform tam kova koltuk, Porsche’nin hafif dolu kova koltuğuna dayanıyor ve bir sandviç yapısına sahip: genişletilmiş polipropilenden (EPP) yapılmış bir taban desteği, poliüretan karışımından oluşan nefes alabilen bir konfor katmanına yapıştırılıyor. aditif üretim kullanılarak üretilen temel malzemeler – diğer bir deyişle bir 3D yazıcıda. Konsept koltuğun dış kaplaması “Racetex” ten yapılmıştır ve iklim kontrolü için özel bir delik modeline sahiptir. Pencere panelleri, 3D baskılı kafes yapısında açık renkli bileşenlerin bir görünümünü sağlar ve tam kova koltuğa benzersiz bir tasarım verir.

Porsche, Mayıs 2020’den itibaren test için 40 prototip koltuk üreteceğini ve seçeneği alıcılara sunmadan önce müşteri geri bildirimi almayı planladığını söyledi. İşler iyi giderse, program 2021’in ortalarına kadar genişletilecek.  Bakalım neler olacak 3D Teknolojisinin koltuklarda da kullanıldığını görmüş olduk 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar