Cuma, Şubat 26, 2021
Ana Sayfa Haber Poynter Enstitüsü'nden bir WhatsApp botu, kullanıcılar için COVID-19 bilgilerini kontrol edecek

Poynter Enstitüsü’nden bir WhatsApp botu, kullanıcılar için COVID-19 bilgilerini kontrol edecek

Çılgınca popüler olan WhatsApp Messenger’ın arkasındaki şirket Facebook, kar amacı gütmeyen Poynter Enstitüsü’ne, CoronaVirusFacts İttifakı’na gitmek için 1 milyon dolarlık hibe sağladı.

Bildirdiğine göre TNW, 74 ülkeden 80 doğruluk kontrolü örgütleri zaten bu yılın başından bu yana 4.000 COVID-19 aldatmacaları üzerinde tespitte yardımcı olmuştur.

“Merhaba” dedikten sonra, kullanıcılar “maskeler” gibi anahtar kelimeleri aramak için 1’e, basılan en son mitlerde arama yapmak için 2’ye basabilirler.

Geçen ay, WhatsApp sahibi Facebook , messenger uygulamasının, sıklıkla yönlendirilen mesajlarla, genellikle yanlış bilgilendirmenin yayılabileceğini bildirdi. Küresel olarak % 70 oranında azalan viral yanlış bilgilendirme ile mücadelede önemli bir başarıya ulaştığını belirtti.

Bu, WhatsApp’ın mesajları aynı anda yalnızca bir sohbete yönlendirmesine bir sınır getirmesinin sonucuydu. Daha önce Facebook , Facebook Messenger uygulamasına benzer bir chatbot benzeri hizmet sunmak için Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile ortaklık kurdu. Bu da Messenger kullanıcılarını COVID-19 gerçekleri ve haberleri hakkında bilgilendirebilir.

Facebook, DSÖ’nün Messenger’ın aylık 1,3 milyardan fazla kullanıcıya erişiminden yararlanacağını ve bunun artık bu basit ve yararlı hizmetten yararlanabileceğini belirtti. Şirket ayrıca COVID-19’dan en çok etkilenen bölgelerde Facebook uygulamalarının (WhatsApp bir tanesi) kullanımının % 50’nin üzerinde arttığına dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar