Pazartesi, Ocak 18, 2021
Ana Sayfa Haber Riot Games ırk eşitliğini desteklemek için 1 milyon dolar bağışlayacak!

Riot Games ırk eşitliğini desteklemek için 1 milyon dolar bağışlayacak!

Riot Games Başkanı Dylan Jadeja, şirketin ırkçılık ve adaletsizlikle mücadeleye nasıl yardımcı olmayı planladığını açıklayan bir mektup yayınladı. Jadeja, geliştiricinin, şirketin “dikkat gerektirdiğine ve içinde etkili olabileceğine” inandığı alanlara odaklanan çabalara 1 milyon dolar taahhüt ettiğini açıkladı. Bu alanlar arasında adalet reformu, azınlıkların sahip olduğu işletmelere yatırım yapılması, sektördeki azınlıklar için fırsatlar yaratılması, sürekli eğitim ve işgücündeki önyargı ve ayrımcılığın ele alınması yer alıyor.

“Bu hafta içeriye bakmak ve Riot’un ırkçılık ve adaletsizlikle mücadelede nasıl gerçekten yardımcı olabileceği konusunda düşünceli ve kasıtlı olmak için zaman ayırdık. Sonuçta, gerçek değişim evde başlar. Oyunlarımızda bununla uzun zamandır devam eden bir taahhüdümüz vardı. Ancak bunun yeterli olmadığını fark ettik ”dedi Jadeja mektubunda.

Ayrıca, ırksal eşitlik için bağış fonu hazırlayan başka oyun firmaları da var.  Electronic Arts ve Humble’da geçtiğimiz günlerde ırk eşitliği için 1’er Milyon $ bağışlamışlardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar