Sony, PlayStation 5 tedarikini sınırlandırabilir!

Sony, Playstation 5'i sınırlı sayıda üretebilir

Bloomberg’in bir raporunda, Sony’nin PlayStation 5’i satmak için benzersiz bir stratejiyle gidebileceği söylendi. Detaylar aşağıda.

Bloomberg’in bir kaynağında, Sony’nin 2021 yılında 5-6 Milyon adet PlayStation 5 üreteceği söylendi. PlayStation 4’e bakarsak bu sayılar sadece bir kaç ay içerisinde satılmıştı.

Bu haberin doğru olduğunu düşünürsek PlayStation 5 beklenen fiyat etiketinden daha pahalı bir fiyatla piyasaya sürülebilir. Sonuçta sınırlı sayıda üretilen bir ürüne tüketicilerin isteği ve ilgisi artar bu da doğal olarak satıcının ürün fiyatını artırmasına neden olur.

Tabi ki bu haberin gerçekliği hakkında kesin bir bilgi bulunmamakta. Böyle spekülasyonların bir nedeni de, Sony’nin hala inatla bize PlayStation 5 hakkında bir şeyler anlatmaması ve bilgi vermemesinden dolayıdır.

Şu ana kadar PlayStation 5 hakkında sadece Joystick’in nasıl olduğunu biliyoruz. Bir çok kullanıcı da görünüş olarak beğenmişti. Yakında bu haberin gerçek olup olmadığını hep beraber öğreneceğiz. Sony PlayStation 5 hakkında bu kadar spekülasyon çıkmışken bir açıklama yapar diye umuyoruz.