Stanford Medical ve Fitbit virüsü belirlemek için giyilebilir teknoloji hazırlıyor COVID-19!

Giyilebilir teknoloji

Yeni koronavirüs ile mücadelede insanlık elindeki her aracı kullanmaya çalışıyor. Akıllı telefonlar zaten çeşitli uygulamalarla virüsün yayılmasını izler. Güvenilir kaynaklardan faydalı bilgiler sağlar. 

Geçen ay, koronavirüsle savaş cephanesine akıllı termometreler eklendi, ardından ER doktorlarının vücut sıcaklığını takip eden akıllı halkalar eklendi. Şimdi Stanford Tıp kullanımına Fitbit ve Scripps Research ile işbirliği yapıyor COVID-19 de dahil olmak üzere erken tanısı ve enfeksiyonların tahmini, içinde Wearables.

 Ekip, hastalığın erken belirtilerini tespit etmek için vücut sıcaklığı ve kalp atış hızı okumaları gibi giyilebilir cihazlardan çeşitli verileri analiz edecek yeni algoritmalar geliştirmek istiyor.

COVID-19
COVID-19

Stanford Tıp Fakültesi’nde profesör ve genetik başkanı Michael Snyder, “Akıllı saatler ve diğer giyilebilir cihazlar günde çok, birçok ölçüm yapıyor – en az 250.000, bu da onları bu kadar güçlü izleme cihazları yapan şey.” dedi. “Laboratuarım bu verileri kullanmak ve kimin hastalanacağını mümkün olduğunca erken tespit edip edemeyeceğimizi görmek istiyor.”

Bir pilot çalışma, halkalar ve akıllı saatler dahil olmak üzere beş farklı giyilebilir markanın verilerini toplayacaktır. Bu veriler, her marka için bir tane olmak üzere beş farklı algoritma geliştirmek için bir anketle eşleştirilecektir. 

Algoritmalar daha sonra COVID-19 dahil olmak üzere çeşitli sağlık durumlarını tespit etmek için kullanılacaktır. Fitbit, araştırma için 1000 cihaz bağışlayarak ve kullanıcılara araştırmaya katılma şansı vererek aktif olarak katılıyor.