T-Mobile ve Sprint birleşme başarısızlığı

T-Mobile

T-Mobile ve Sprint, yapımında birkaç yıl daha süren birleşme anlaşmasını resmen ilan ettikten yaklaşık iki yıl sonra, 1 Nisan’da taşıyıcı oldu. Ancak tüm yasal ve düzenleyici engeller ortadan kalkmış olsa da , ülkenin üçüncü ve dördüncü en büyük kablosuz hizmet sağlayıcıları arasındaki birliğin gecikmiş olarak tamamlanması, tüketiciler veya çalışanlar için anında sonuç veremedi.

T-Mobile’ın ağ genişletme çalışmaları vardır. Bu birkaç yıl sürebilir. 5G hızını ülke çağında artırmak. Mevcut Sprint abonelerinin de tatmin edici ağ anahtarı ve cihaz yükseltme fırsatları sunmak için en az birkaç ay beklemeleri gerekebilir. Bu hareketlerin bazılarının Sprint’i koyması beklenen yeni T-Mobile’ın pazarlamasının başlamasıyla çakışması muhtemeldir.

Ama Eflatun’un birleşmeden türeyeceği vaat edilen bir şey daha var ve bunun gerçekleşmesi biraz zaman alabilir. Maalesef endişe verici işten çıkarma sayısından önce (yerine geçmezse) görünen işlerin yaratılmasından bahsediyoruz. Doğru, binlerce çalışanın en kötü zamanda işini kaybetmeye hazır olduğu bildiriliyor, tıpkı birçok analistin uyardığı gibi.

T-Mobile mağazalarının yüzlerce Metro’su yakında kapatılacak

Başlangıçta Boost Mobile America’nın kurucusu Peter Adderton tarafından bildirildiği ve Ulusal Kablosuz Bağımsız Bayi Birliği tarafından hızlı bir şekilde (“birden fazla kaynaktan”) onaylandığı gibi , kısa süre önce T-Mobile bayileri tarafından Metro’ya bir dizi fesih mektubu verildi. Bunlara perdeyi mağazalarına bırakmadan önce işlerini düzene sokmaları için 120 gün süre verildi.

T-Mobile en büyük birleşme vaatlerinden birinde başarılı olamıyor ...

Açıkçası, koronavirüsün neden olduğu geçici kapanışlardan veya bunun gibi bir şeyden bahsetmiyoruz ve bu sonlandırma bildirimlerinin kapsadığı mağazaların sayısı bilinmemekle birlikte, Adderton, NWIDA’nın 1500 ila 2000 arasında herhangi bir yere, bu tahminin alt ucu. 


Her iki durumda da, binlerce insanın pembe fişi çok geçmeden alması muhtemeldir ve bunun nedenleri acımasız oldukları kadar basittir. İçerdekiler, sonlandırılacak olan T-Mobile perakende satış yerlerinin seçkin Metro’larının çoğunun “düşük performans” olarak kabul edildiğini, diğerleri ise kiralarının sonunda olduğunu iddia ediyor.

Kendi adına, ülkenin önde gelen “Taşıyıcısı” FierceWireless’a yaptığı açıklamada, yukarıda belirtilen söylentilerdeki doğruluğu tartışıyor gibi görünse de, şirket her zaman olduğu gibi “az sayıda yedek konumun” kapatılacağını itiraf ediyor ABD genelinde hizmet veren binlerce toplumu destekleyecek en iyi konumda olmamızı sağlamak için perakende ayak izini normal bir iş akışı olarak “optimize etmek” istiyoruz.

T-Mobile’ın büyük şemada başarılı olması için hala zaman var

Sonuçlara koşmadan ve ABD kablosuz endüstrisinin kahramanından acımasız Verizon boyutlu bir kötü adamla bu kadar hızlı bir şekilde dönmesi için Magenta’ya parmağınızı işaret etmeden önce, Sprint alımını kapattıktan sonra T-Mo’nun ne yapacağına tam olarak bakmaya çalışmalısınız. .

T-Mobile en büyük birleşme vaatlerinden birinde başarılı olamıyor ...

Örneğin, Nisan 2019’da, CEO John Legere, şirketinin ” 2021 yılına kadar yaklaşık 5.600 yeni Amerikan müşteri bakım işi” yaratma sözünü ve “kırsal alanlara hem de T-Mobile ya da Sprint bugün hizmet edecek. Toplamda, Yeni T-Mobile’ın ” birleşik bağımsız şirketlerin sahip olacağına kıyasla 2024 yılına kadar 11.000’den fazla ek çalışanı” olması amaçlandı.

Gördüğünüz gibi, tüm vaatlerin uzak veya belirsiz son tarihleri ​​vardı, T-Mo, uzun süreli işini revize etmek ve “optimize etmek” için bolca kıpır kıpır boşluk bıraktı ve teknik olarak vaat edilenleri belirli pazarlarda keserken de yaptı. 

Tabii ki, T-Mobile bazı yerlerde şu anda diğerlerinden daha fazla yeni iş yaratsa bile, binlerce Metro mağazası çalışanının işsizlik için başvurmak üzere olduğu gerçeğini değiştirmeyecek. Ama bu birleşmeler tanınmış kaza var ve her iki FCC ve DOJ işlemin temizlenmesi sırasında bu çok gerçek riskin farkındaydı. Birleşmenin uzun vadede tüketiciler, çalışanlar ve genel olarak endüstri için gerçekten yararlı olacağını umalım.