Pazartesi, Mart 1, 2021
Ana Sayfa Haber Tesla'nın ortağı olan Panasonic Nevada GigaFactory'deki çalışmalarını durdurdu!

Tesla’nın ortağı olan Panasonic Nevada GigaFactory’deki çalışmalarını durdurdu!

Selam dostlarım, bugün yine önemli bir haberi sizlerle paylaştım. Keyifli okumalar 🙂

Panasonic 3.500 çalışanını ortak Tesla ile birlikte faaliyet gösterdiği devasa Nevada fabrikasından alıyor COVID-19’un yayılmasıyla ilgili endişelerine rağmen.

Şirket Cuma günü yapmış olduğu açıklamada, önümüzdeki hafta başlarında operasyonlarına hız katacağını ve ardından 14 gün boyunca kapanacağını söyledi. Bu durum sadece Panasonic çalışanlarını etkileyecek. Tesla ayrıca Sparks, Nevada’daki Gigafactory 1’de binlerce işçi çalıştırmakta.

Yorum için Tesla’ya ulaşılamadı.

Haziran 2014’te ezber bozan Gigafactory 1, Tesla’nın küresel batarya kapasitesini artırarak ve elektrikli araçların maliyetini azaltarak dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırma hedefinin kritik bir sonucudur ve Panasonic, bu projedeki tedarikçi ve ortak olarak en önemli ortağı olmuştur.

Fabrika Tesla’nın enerji depolayan ürünlerine, Powerwall ve Powerpack’e yanında Model 3 elektrik motorları ve pil paketleri üretiyor. Panasonic, Tesla’nın elektrikli araçları için pil paketleri yapmak için kullandığı hücreleri üretiyor.

İşte Panasonic’in sözcüsü Alberto Canal’ın açıklamaları

Panasonic her çalışanın sağlığını ve refahını korumaya kararlıdır. Nevada Sparks’taki Panasonic fabrikası önümüzdeki hafta başında operasyonları hızlandırmaya başlayacak ve 14 gün boyunca kapanacak. Kapanıştan etkilenen çalışanlar, 14 günlük süre için tam ücret ve sosyal yardım alacaktır. Bu arada, Panasonic tesisin temizliğini artırmak, sosyal mesafeyi teşvik etmek ve basit, güvenli ve etkili davranışlar sağlamak için çeşitli tedbirler aldı. 14 günlük süre zarfında tesis yoğun temizliğe tabi tutulacak.

Panasonic olmadan Tesla, tedarik zincirinde bir uyumsuzlukla karşılaşabilirdi. Tesla, 23 Mart’tan başlayarak Fremont, Kaliforniya’daki fabrikasında Model X, Model S, Model 3 ve şimdi Model Y’yi birleştirdiği için üretimi askıya almayı kabul etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar