Salı, Mart 2, 2021
Ana Sayfa Haber TikTok rekor indirme sayısına ulaştı

TikTok rekor indirme sayısına ulaştı

Çoğu kişinin kullandığı sosyal medya uygulaması, tabanı video olan TikTok, çok karlı bir ekonomik çeyreğe girmiş durumda. Şirketin geliri, bu uygulama sayesinde yarım milyar dolara geldi.

TikTok, dünya genelinde 2 milyar indirme sayısına ulaştı. Aldığımız bilgiye göre uygulamanın indirildiği cihazların %75’ten fazlası Android tabanlı.

SensorTower açıklamalarına göre uygulama App Store ve Google Play platformunda 2 milyar kezden çok indirilirdi. 2020’nin birinci partisinde uygulama, şimdiye kadar bir partide en çok indirilen program olmayı başardı. Program birinci partine 315 milyon defa indirildi.

Tabi bu başarının arkasında Koronavirüs olduğu gerçeği de değiştirilemez. İnsanlar sosyal medya uygulamalarına her zamankinden daha fazla ilgi gösterince TikTok bu seviyeye geldi.

TikTok
TikTok

TikTok’u en çok indiren ülkelere baktığımızda birinci sırada 611 milyon ile Hindistan’ı görüyoruz. İkinci sırada 196 milyon ile Çin var. Üçüncü sırada ise 165 milyon ile ABD’yi görüyoruz.

Analiz
Analiz

Programda en çok harcama yapan kitle Apple kitlesi oldu. Programı indirenlerin yüzde 75,5’i Android fakat 21,4 milyon dolarlık program harcamasına sahip. iOS kullanıcılar bölümün yüzde 24,5’ini oluşturmasına rağmen 435,3 milyon dolarlık harcamaya sahipler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar