Pazartesi, Ocak 18, 2021
Ana Sayfa Haber TikTok vs Youtube Shorts!

TikTok vs Youtube Shorts!

Tiktok uygulaması ülkemizde baya bir eleştirilmişti fakat kullanıcı sayısı aniden yükseldi. Dünyaca tanınmış bir uygulama haline geldi. Bundan dolayı YouTube Tiktok’a rakip bir uygulama geliştirdi.

YouTube Short uygulaması TikTok’un yolunu izleyecek. Yani insanlara videolar ve şarkılar seçtirip kendi videolarını oluşturmalarını sağlayacak.

TikTok ve YouTube Shorts
TikTok ve YouTube Shorts

Haberlere göre, TikTok ile benzer olarak uygulamada insanların yüklediği kısa videolar yer alacak. Kullanıcılar YouTube Müzik’te olan herhangi bir şarkının kısa bir bölümünü kullanarak videolar oluşturabilecek.

Ocak ayı raporlarında, TikTok son iki yılda %125’ten daha fazla büyüme gösterdi. Neredeyse her ülkeden milyonlarca kullanıcısı olan TikTok, son 1 sene içinde App Store ve Google Play Store’dan 842 milyon indirme gördü.

YouTube bunca uygulamalara karşı ilk defa kendi öz programını geliştirmiyor. Hatırlayın YouTube, Snapchat ve Instagram’da yer alan hikaye özelliğini de kendi bünyesine katmıştı. Şimdi başka bir programı bünyesine katmaya hazırlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar