WhatsApp, koronavirüs ile mücadele etmek için 1 milyon dolarlık bilgi merkezini tanıttı

Merhaba Kök Dizin severler, güncel haberlerden biri olan WhatsApp coronavirüs haberini bugün sizlerle paylaştım. Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtebilirsiniz 🙂

WhatsApp, platformun yanlış bilgileri yaymak için kullanılmasıyla uzun zamandır boğuşuyor. Son adımda, bugün özellikle COVID-19 salgını ile ilgili sahte haberlere ve diğer yanlış bilgilere karşı mücadele etmek için iki haber duyurdu.

Facebook’a ait anlık mesajlaşma hizmeti, dünyadaki kullanıcıların hastalık ve dolayısıyla daha iyi bilgilendirilmesi için basit, uygulanabilir rehberlik, genel ipuçları ve kaynaklar sunmak amacı ile WhatsApp Coronavirus Bilgi Merkezi’ni (WHO, UNICEF ve UNDP ile ortaklaşa) duyurdu. söylentilerin yayılmasını azaltmak.

WhatsApp, dünyanın dört bir yanındaki insanların doğrudan kullanması için mesajlaşma hatları sağlamak için WHO ve UNICEF ile birlikte çalıştığını söyledi. Bu yardım hatları bilgi sağlayacak ve WhatsApp Coronavirus Information Hub’da listelenecektir. Yardım hattının ne zaman kullanıma hazır olacağını henüz paylaşmadı.

Mesajlaşma şirketi, Poynter Enstitüsü’nün Uluslararası Gerçek Kontrol Ağı’na (IFCN) da 1 milyon dolar bağışladığını söyledi. 1 milyon dolarlık hibe, en az 45 ülkede 100’den fazla yerel kuruluşa hizmet veren #CoronaVirusFacts İttifakı’nı kontrol etmeye yardımcı olacak.

Yorumlar

POPÜLER HABERLER