Çarşamba, Nisan 7, 2021
Ana Sayfa Haber YouTube, haber kuruluşlarının kendi hizmetlerine abonelik satmasına izin verebilir!

YouTube, haber kuruluşlarının kendi hizmetlerine abonelik satmasına izin verebilir!

Muhtemelen YouTube’da kanallarına abone olmanızı isteyen haber merkezlerine alışkınsınız. Ancak çok geçmeden, kendi önerilerini de ele geçirebilirler. Digiday kaynakları, YouTube’un yayıncıların kurum içi dijital hizmetlerine YouTube kanalları üzerinden abonelik satmalarını sağlayacak bir araç oluşturduğunu söylüyor. Görüşmelerde gelir bölüşümü gibi ayrıntılar henüz ortaya çıkmadı. Ancak YouTube platformuna değil, yalnızca bu yayıncılara fayda sağlayacaktır.

Satış noktaları, YouTube’un adlarıyla ve e-posta adresleri gibi kullanıcı bilgilerini, Google’a Abone Ol yöntemiyle olduğu gibi yayıncılarla paylaşmasını bekliyor. Haber şirketleri, web siteleri aracılığıyla abone olsaydınız sizinle olduğu gibi doğrudan bir ilişki oluşturabilir.

Haber sağlayıcıları video hizmetinde zor durumdalar. Reklamlardan para kazanabilmelerine rağmen, pazarlamacılar tanıtımlarının hassas konularla birlikte yayınlanmasına şaşırtıcı derecede dikkat ediyorlar . Kendi hizmetlerine yapılan abonelikler, izleyicilerin yalnızca bir kısmı kaydolsa bile reklam verenlerin bazılarını dengeleyebilir. Bu da YouTube’un daha fazla haber yayını çekmesine yardımcı olabilir veya zaten mevcut olanları daha fazla video yayınlamaya teşvik edebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar