YouTube Müzik, Google Play şarkılarınızı tek bir tıklamayla aktaracak!

YouTube Müzik, Google Play şarkılarınızı tek bir tıklamayla aktaracak

YouTube Music’in Spotify ve Apple Music için sağlam bir rakip olarak tanıtılan lansmanından bu yana neredeyse iki yıl geçti . Ancak Google, onu kendi Google Play Müzik hizmetinin ve müzik akışı alanındaki diğer önemli seçeneklerin yerine geçebilecek bir şeyin yerini almasına rağmen, lansman sırasında kesinlikle özellikli değildi. Ancak geliştirme, geçen yıl boyunca önemli ölçüde hızlandı ve YouTube Müzik, 2018’de tanımladığım tüm sorunları düzeltti.

Ancak büyük bir sorun da  Google Play Müzik kullanıcılarının koleksiyonlarını ve geçmişlerini YouTube Müzik’e nasıl getirebileceğiydi. Bugün bu konu hakkında bir açıklama yapıldı. İyi haber şu ki, yıllar boyunca Google Play Müzik’te toplamış olabileceğiniz hemen hemen her müzik ve veri parçasını getiriyor.

İşlemi başlatmak için Android veya iOS cihazınızda YouTube Müzik olması gerekir. Uygulamayı henüz indirmediyseniz, Google Play Müzik yeni geçiş aracında sizi uyarır ve YouTube Müzik’i yüklemenizi ister. Uygulamanın içinde, Google Play Müzik kitaplığınızın tamamını taşıma seçeneği konusunda sizi uyaran bir banner bulacaksınız ve oradan sadece birkaç dokunuşla başlayacaksınız.

Google’ın bu sürece girdiği ayrıntı derinliğinden çok etkilendim. Kitaplığınızdaki her şarkı ve albümün yanı sıra oluşturduğunuz tüm çalma listelerini de taşıyabilirsiniz. Google Play’den satın aldığınız tüm şarkılar veya kendi müzik kitaplığınızdan yüklediğiniz herhangi bir şey de taşınır.

Beğenilen veya beğenmediğiniz şarkılara ilişkin tüm ayrıntılar da aktarılacaktır. Bu veriler YouTube Müzik ana ekranında sizin için önerileri seçmek amacıyla kullanılacaktır. Aslında, bu hizmet için sizin için öneriler oluşturan tüm Google Play Müzik geçmişiniz de bunu YouTube Müzik’e dönüştürecektir. Her iki hizmeti de kullanıyorsanız, YouTube Müzik neyin en önemli olduğuna karar vermek için yeniliği kullanacaktır – bu nedenle son zamanlarda oynadığınız veya en son başparmak verdiğiniz şey ana öneri sürücüleri olacaktır. Google Play Müzik hesabım aylardır büyük ölçüde hareketsiz kaldığı için benim için YouTube Müzik olacak. Ancak, hiç YouTube Müzik kullanmadıysanız, Google Play Müzik geçmişiniz henüz duymamış olabileceğiniz albümler ve çalma listeleri için bir temel sağlayacaktır.