YouTube Müzik, Keşfet sekmesi Android ve iOS cihazlara duyuruldu

YouTube Müzik

Bugün YouTube Müzik, uygulaması için yeni özellikler duyurmak için Twitter’a gitti; bunlardan en önemlisi, müzik severlerin yeni şarkıları keşfetmesine ve çalma listelerine ruh haline göre göz atmasına yardımcı olmayı amaçlayan Keşfet sekmesidir. Ek bir yeni özellik Şarkı Sözleri, “Sık birlikte şarkı söylemek.”

YouTube Müzik Android uygulaması şimdi 100 milyondan fazla kez indirildi, iOS sürümü de popülerlik kazanıyor. Apple’ın App Store Müzik kategorisinde 4 numara.

Müzik akışı hizmeti, platform tarafından sahip olunan muazzam müzik kataloğundan yararlanılarak YouTube tarafından 2015 yılında başlatıldı ve rakip müzik akışı hizmetlerini almaya devam ediyor. Buna ek olarak, YouTube’un genellikle başka yerlerde bulunamayan daha küçük bağımsız sanatçıların muazzam bir niş, yeraltı müziğine sahip olduğu gerçeğidir.

Premium katmanı olan YouTube Music Premium, reklamları kaldırır ve kullanıcıların ayda 9,99 $ maliyetle çevrimdışı dinleme için müzik indirmelerine izin vermenin yanı sıra arka planda oynatmaya ve daha yüksek ses kalitesine (128’in aksine 256 kbit / s) izin verir.

Uygulama, yeni aboneler için ücretsiz bir aylık Music Premium’a izin verirken, 30 günlük deneme sürümü almış olan mevcut YouTube Red veya Google Play Müzik üyeleri için uygun değildir.