Cumartesi, Ocak 23, 2021
Ana Sayfa Haber YouTube'un masaüstü sitesi iPad gibi dokunmatik ekranlı cihazlar için iyileştirmeler alıyor

YouTube’un masaüstü sitesi iPad gibi dokunmatik ekranlı cihazlar için iyileştirmeler alıyor

YouTube, günlük olarak sitede milyonlarca kullanıcıyla dünyanın en çok kullanılan video hizmetidir. Bu hafta Google, YouTube’un masaüstü sitesi için dokunmatik ekranlar için biraz daha kolay hale getirmeyi içeren bazı güncellemeler sundu.

Buradaki ilk büyük değişiklik, artık tüm video küçük resimlerinin altında sürekli olarak gösterilen “üç nokta” menü seçeneğinin mevcut olmasıdır.

Google ayrıca YouTube’daki video oynatıcıya, dokunmatik ekran kullanıcılarının tam ekrana girmek için yukarı kaydırmasına veya mini oyuna girmek için aşağı kaydırmasına olanak tanıyan yeni bir jest ekledi. Ayrıca, kaydırmaya yönelik ince ayarlar hesap bilgilerini ve bildirim menülerini içeren daha iyi bir sol kılavuz sunar.

YouTube masaüstü sitesine bir dokunmatik cihazdan göz atıyorsanız (örneğin iPad’inizde Safari kullanmak için), artık tüm video küçük resimlerinin altında kalıcı olarak gösterilen bir “üç nokta” menü seçeneği göreceksiniz.Bu üç noktanın gösterilmesi için imleci video başlığı üzerinde gezdirin.Daha önce böyle değildi. Bunu düzelttik ve dokunmatik cihazlardaki görüntüleyenler benzer bir deneyime sahip olacak!

Son olarak YouTube, masaüstü sitesinin bazı bölümlerini tüm cihazlar için geliştirdi. Bu, tarihin farklı günleri arasında net bir ayrım ile daha iyi izleme geçmişi organizasyonu içerir. Oynatma listeleri, YouTube’un önceki sürümlerinde bulunan bir özellik olan “yukarı taşı / aşağı taşı” düğmelerini kullanma seçeneğine de sahip!

  • İzleme geçmişi: İzleme geçmişi listenizi tarihe göre daha iyi organize ettik. Geçmişinizde ilerlerseniz, belirli bir günde / tarihte hangi videoların izlendiğini açıkça görürsünüz.
  • Oynatma Listeleri:  Artık oynatma listesi sayfasındaki “en üste taşı” / “en alta taşı” seçeneklerini kullanarak oynatma listelerindeki videoları düzenleyebilirsiniz. Bu, yalnızca YouTube’un eski sürümlerinde bulunan bir özellikti  ve bunu yeni deneyime eklemekten mutluluk duyuyoruz!

Bu son güncelleme ayrıca birkaç hata giderildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar